107,6 FM

Uwaga kierowcy! Zamknięte ulice przed COP24

Zmiana organizacji ruchu w Katowicach! Utrudnienia są związane ze zbliżającym się szczytem klimatycznym COP24.

Uwaga kierowcy! Zamknięte ulice przed COP24   Katowice szykują się na COP24 Roman Koszowski /Foto Gość Zmiany dotyczą głównie Strefy Kultury. Dla ruchu zamknięte są ulice: Olimpijska, Góreckiego i Dobrowolskiego. Z kolei na al. Roździeńskiego (jezdnia północna) od ul. Dobrowolskiego do Ronda,  Dobrowolskiego (obie jezdnie), Dudy-Gracza (obie jezdnie) od ulicy Pańki do al. Roździeńskiego, Pańki od wyjazdu z parkingu hotelu Novotel do ulicy Dudy-Gracza, Kopalnianej od Markiefki do Ścigały, Ścigały od Kopalnianej do Nadgórników oraz Nadgórników od Ścigały do Dobrowolskiego obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Uważać muszą nie tylko kierowcy, ale i piesi. Dla tych ostatnich pojawiły się ograniczenia w poruszaniu wokół miejsca, gdzie odbywać się będzie szczyt ONZ. Zakazami ruchu pieszych objęte zostały chodniki przy Spodku wzdłuż al. Roździeńskiego i al. Korfantego, fragment ul. Olimpijskiej w rejonie MCK oraz ul. Góreckiego z zapewnieniem dojść do posesji. Cała Strefa Kultury, z wyjątkiem Muzeum Śląskiego i NOSPR, jest zamknięta dla mieszkańców, podobnie jak i kładki - z ul. Uniwersyteckiej do Strefy Kultury oraz nad ul. Olimpijską.

Marzena Szwed z Wydziału Ruchu Drogowego Śląskiej Policji uczula z kolei kierowców - przed samą imprezą i w jej trakcie można się spodziewać większej ilości pojazdów uprzywilejowanych:

To, co dla jednych oznacza dodatkowe uciążliwości, dla innych okaże się... czasem wolnym! Tak jest w przypadku studentów i pracowników Uniwersytetu Śląskiego, którzy na czas katowickiego szczytu klimatycznego zostali zwolnieni z zajęć dydaktycznych. Mówi rzecznik uczelni, Jacek Szymik-Kozaczko:

A nasz reporter pytał studentów Uniwersytetu Śląskiego, czy wiedzą już jak zagospodarują te dni wolne.

Czas wolny pomiędzy 3 a 14 grudnia studenci będą jednak musieli odrobić. Stanie się to podczas krótszej niż zwykle zimowej przerwy między semestralnej.

Uwaga kierowcy! Zamknięte ulice przed COP24   Mapa utrudnień w związku z COP24

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama