107,6 FM

Noclegownia dla biednych w domu biskupa

Bp Douglas Regattieri, z diecezji Cesena-Sarsina w północno-wschodnich Włoszech otworzył swój dom dla bezdomnych. Przygotowano dormitorium, w którym znajduje się czternaście łóżek dla najbardziej potrzebujących.

Pobyt w domu w przeciwieństwie do wielu innych instytucji tego typu jest nielimitowany. Już od pewnego czasu mieszka w nim kobieta z dwójką dzieci i jedna osoba z Mali.

Potrzebną pomoc zapewniają wolontariusze ze wspólnoty św. Jana XXIII. Jak mówi jej prezes Giovanni Paolo Ramonda: wszyscy są bardzo wdzięczni biskupowi za ten konkretny przykład Kościoła, który wychodzi i wyciąga rękę do potrzebujących. Ubodzy w domu, gdzie naprawdę mieszka biskup – dodaje – to niezwykły widok, który pomaga nam, chrześcijanom, odkryć na nowo piękno Kościoła-matki, który w komunii z ruchami i wspólnotami niesie nadzieję. Ludzkość, która nie ma serca dla ostatnich jest skazana na zatracenie się w egoizmie i lęku przed drugim.

« 1 »
 • art
  26.11.2018 15:58

  No wiecie co? Oczom nie wierzę! To w bogatych , lewackich Włochach biskup musi biedaków nocować? A gdzież jest owo słynne „panstwo opiekuńcze”. Gdzie podziały się owe milionowe programy opieki socjalnej? Gdzie te pieniędzy? Ludzie !!! Skąd tam nędzarze? A co robi masoneria??? Rozprawia o szczęściu ludzkości a ludzie nie mają nocować gdzie? Aż biedny biskup musi im dom swój udostępniać???
 • Marek
  27.11.2018 07:35
  I to jest droga Kościoła, wyznaczona wszystkim nam Katolikom przez Franciszka (tego z Watykanu i tego z Asyżu). Kto nie rozumie, niech powróci do Ewangelii, a wszystko stanie się jaśniejsze. Chwała Panu!
  doceń 2
 • Radek
  27.11.2018 14:12
  super że Biskup daje przykład! Zapewne takich przykładów także w Polsce jest dużo, ale nienagłośnionych. Kto z nas dobrych katolików, komentujących tutaj zaprosił choćby w Wigilie -lub w inny dzień bezdomnego na 1 "głupi" obiad? hmm?? Bo ja nie i trochę mi wstyd.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama