Do lotniska w Pyrzowicach pojedziemy szybciej i bezpieczniej

dodane 26.11.2018 16:51

Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM

Dobra wiadomość dla kierowców: umowa na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 Pyrzowice-Podwarpie - już podpisana!

Do lotniska w Pyrzowicach pojedziemy szybciej i bezpieczniej   Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM Podpisanie umowy na drugą jezdnię S1 Uczynił to w Katowicach m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i przedstawiciele wykonawcy. Minister podkreślił znaczenie tej inwestycji nie tylko dla Śląska, ale i całego kraju:

Jakie wyzwania czekają wykonawcę podczas budowy tego prawie 10 kilometrowego odcinka ? O tym mówił Radiu eM Stefan Bekir Assanowicz, prezes Rubau Polska:

Do lotniska w Pyrzowicach pojedziemy szybciej i bezpieczniej   Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zadowolony z umowy na S1 Z inwestycji zadowolony jest wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który podkreśla obecne usterki tej trasy:

Niestety, na razie na tej trasie jest droga jednojezdniowa, gdzie ruch odbywa się w obu kierunkach. Co pewien czas dochodzi do poważnych wypadków. Druga jezdnia drogi ekspresowej S1 do lotniska Katowice ma być gotowa do wiosny 2021 r. Inwestycja pochłonie ponad 120 mln zł.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ ADAMCZYK, DRUGA JEZDNIA S1, JAROSŁAW WIECZOREK, RUBAU POLSKA, S1