107,6 FM

Piotr Skrabaczewski: Trzeba szukać optymalnej trasy S11

Trasa przebiegu drogi ekspresowej S11 przez Tarnowskie Góry nie jest przesądzona – mówił w Radiu eM z-ca burmistrza Piotr Skrabaczewski.

Piotr Skrabaczewski: Trzeba szukać optymalnej trasy S11 (27.11.2018)
Radio eM
Piotr Skrabaczewski podkreślił, że trwają prace nad opracowaniem uwarunkowań środowiskowych dla projektu przebiegu S11, zlecone przeze GDDKiA specjalistycznej firmie. Miasto nie jest inwestorem, ale interesuje się tymi pracami. Budowa drogi budzi emocje wśród mieszkańców dwóch tarnogórskich dzielnic – Strzybnicy i Pniowa, którzy obawiają się, że ekspresówka powstanie w pobliżu ich domów, a w dodatku odetnie ich od miasta.

Gość Radia eM mówił też w „Rozmowie poranka”, że w radzie miasta po ostatnich wyborach udało się zawrzeć szerokie porozumienie, łączące zarówno radnych rządzącej do tej pory Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego, jak i radnych PO oraz kilku z PiS.

Piotr Skrabaczewski podzielił obawy samorządowców z innych miast związane z planowanymi podwyżkami cen energii. Samorządowy alarmują, że o ile odbiorcy indywidualni i przedsiębiorcy mieliby otrzymać rekompensaty po tych podwyżkach, podwyżkach tyle samorządy staną przed koniecznością wysupłania większych kwot np. na oświetlenie ulic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy