107,6 FM

Dajmy się Bogu zapalić przejdź do galerii

- To "chcę" wypowiedziane przez Mistrza jest dla nas drogowskazem przypominającym o tym, że w relacji pomiędzy mną a Zbawicielem powinno paść "chcę" również z mojej strony - mówił bp Zbigniew Zieliński.

W sobotę 1 grudnia rozpoczęło się Forum Ewangelizacyjne. W spotkaniu, które odbywa się w gdańskiej hali widowiskowo-sportowej AWFiS, bierze udział kilkaset osób.

Okazją do zorganizowania forum jest 40. rocznica powstania pierwszej wspólnoty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Pomorzu. Słowem przewodnim jest: "Chcę" (Mt 8,3), wypowiedziane przez Chrystusa, gdy uzdrawiał chorego z trądu.

Gośćmi forum są Mocni w Duchu, którzy prowadzą muzyczne uwielbienie. Natomiast konferencje poprowadzą Marcin Zieliński, lider wspólnoty Głos Pana z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach, i o. Paweł Sawiak SJ, duszpasterz zespołu Mocni w Duchu.

- Ten jubileusz jest niezwykły, a forum dobrą okazją, byśmy za ten czas podziękowali. Nasze świętowanie jest też wspaniałym momentem, by uświadomić sobie, że nie możemy zafiksować się i skupiać na tym, rozpamiętywać to, co było. Bo wpadniemy w schematy i przegapimy to, co Bóg chce zrobić w naszym życiu dzisiaj - mówił M. Zieliński.

- Czy kiedy zapraszasz Ducha Świętego do swojego życia na początku dnia, naprawdę uważasz, że może On zrobić, co chce? Czy raczej mówisz: "Duchu Święty, przyjdź, ale nie przesadzaj ze zmianami. Przyjdź, ale to ja zdecyduję, jak ma być"? - pytał uczestników lider.

- W naszych sercach nie możemy się zgodzić na taki stan ducha, gdzie będziemy sobie porostu egzystować. Zastanówmy się, czy mamy w sobie ogień - dla Boga, do ewangelizacji, do modlitwy - taki sam, jak na początku. Pamiętajmy, że Duch Święty jest zawsze gotowy, by nas na nowo rozpalić, ale musimy tego naprawdę chcieć - podkreślił.

Temat konferencji M. Zielińskiego brzmiał: "Wybrałem Cię”. - Każdy z nas potrzebuje powiedzieć Bogu nasze ponowne "tak". Dajmy się Bogu zapalić - wyjaśnił M. Zieliński.

- Pan chce, żebyśmy doświadczyli bycia umiłowanymi dziećmi Boga, w których ma upodobanie. Jesteśmy namaszczeni i posłani. Mieszka w nas Bóg. Jeśli żyjesz Nim, to będziesz miał w sobie ciągle ogień, którym będziesz zarażał innych, nawet nie wiedząc, kiedy - mówił M. Zieliński.

Centralnym punktem forum była Msza św., której przewodniczył bp Zieliński.

- Trędowaty to człowiek dotknięty, wedle biblijnego obrazu, nie tylko chorobą ciała, ale również duszy. Wielu z nas dotkniętych jest "trądem", z którego wyleczyć może nas jedynie Chrystus - podkreślił biskup. - Dlatego owo "chcę", wypowiedziane przez Mistrza z Nazaretu, jest zaproszeniem do tego, by nam chciało się chcieć. Ale czego mamy chcieć? Miłosierdzia Bożego, które wpisuje się w owo chcenie, także dlatego, że jest kluczem do przebitego boku Chrystusa - wyjaśnił duszpasterz. - Wypowiedzmy Chrystusowi nasze "chcę” - zakończył biskup.

Forum zakończy się w niedziele 2 grudnia. Patronem medialnym wydarzenia jest "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama