107,6 FM

Deszcz, śnieg, wiatr

Jak informuje IMGW Europa Północna i Południowo-wschodnia są pod wpływem niżów znad północnego Bałtyku i Morza Norweskiego. Niżom tym towarzyszą fronty atmosferyczne. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżów. Polska jest pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii. Na wschodzie napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie, ale z zachodu na wschód przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym zacznie napływać chłodne i suche powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie szybko rosnąć.

We wtorek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, stopniowo postępującymi od zachodu. Okresami opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. W obszarach podgórskich opady deszczu przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C, 6°C miejscami na wschodzie i północnym wschodzie do 7°C, 9°C na przeważającym obszarze i 10°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami także dość silny, w porywach przejściowo do 65 km/h, nad morzem okresami silny, do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie początkowo wiatr słaby, południowy.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane lub małe, jedynie na wschodzie i północy okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, na Pogórzu Karpackim i Pomorzu również deszczu ze śniegiem, w Karpatach opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C, -3°C w obszarach podgórskich do -1°C, 0°C na przeważającym obszarze i 2°C, 4°C na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu wiatr okresami dość silny i, zwłaszcza początkowo, silny, do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, zachodni.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie oraz na Pomorzu okresami duże i możliwe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na wschodzie także śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C miejscami na wschodzie do 5°C miejscami na zachodzie oraz wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek będzie zachmurzenie duże, wieczorem z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna około 7°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, szybko wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, przejściowo dość silny i w porywach do 65 km/h, skręcający na północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 3°C. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, później słaby, z kierunków zachodnich.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama