107,6 FM

Królestwo dla gwałtowników

Królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Mt 11,12

Królestwo niebieskie doznaje  gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Mt 11,12

Jezus powiedział do tłumów:
«Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»

Mt 11, 11-15


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Znany kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz lubi powtarzać, że do nieba wchodzą ludzie spragnieni i gwałtownicy. Ta myśl wydaje się prosta, bo przecież im bardziej człowiek czuje się spragniony, tym gwałtowniej chce zaspokoić pragnienie. Kiedy zaczyna zagłuszać swój niedosyt, marnuje czas i działa na własną niekorzyść. Jeżeli więc naprawdę kochamy, nie czekajmy, działajmy. Każda chwila zawahania powoduje, że miłość przygasa, a Bóg się oddala. Gwałtowność jest więc najlepszą cechą ludzi wierzących. Gwałtowność, czyli dobre działanie od zaraz. Tak działał św. Jan Chrzciciel. Tak działali i działają ludzie święci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Władysław
    13.12.2018 14:37
    Racja tylko,że słyszalem też"dwa razy pomyśl potem zrób a wyda czyn owoce"i ,że co nagle to po....Ale zgadzam się z panią
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.