107,6 FM

Protest Solidarności w tyskim Aweco

Blokada DK 44 przez godzinę - tak wyglądała forma protestu związkowców z tyskiej spółki Aweco. Ich zdaniem - zarząd łamie prawa pracownicze i zmienił regulamin wynagrodzeń niezgodnie z prawem.

Protest Solidarności w tyskim Aweco   Protest związkowców na DK 44 w Tychach Mateusz Kornas / Radio eM

Blokowana była droga przy ul. Toruńskiej. Związkowcy, prawie bez przerwy, przechodzili przez przejście dla pieszych. Jak twierdzą, są lekceważeni i ignorowani przez zarząd spółki.

- Czarę goryczy przelała decyzja o tym, że do przeprowadzenia referendum strajkowego wyznaczono nam salę obok gabinetu dyrektora - twierdzi Adam Gmurek z Solidarności w Aweco.Protest polegał na prawie nieustannym przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Kierowcy mogli tracić cierpliwość...Protestujący tłumaczą, że muszą walczyć o swoje prawa

Referendum strajkowe miało odbyć się w dniach od 22 do 23 listopada. Od przyszłego roku wynagrodzenie zasadniczej pracowników spółki Aweco ma wynieść 2 500 tysiąca złotych brutto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama