Petru: Odejścia posłów z klubu Nowoczesnej to koniec Koalicji Obywatelskiej

dodane 06.12.2018 15:50

PAP |

Odejścia posłów z klubu Nowoczesnej to forma ogłoszenia końca Koalicji Obywatelskiej - ocenił lider partii Teraz! Ryszard Petru. Jego zdaniem działania lidera PO Grzegorza Schetyny wskazują, że jedynym celem KO była "likwidacja Nowoczesnej".

Petru: Odejścia posłów z klubu Nowoczesnej to koniec Koalicji Obywatelskiej   Roman Koszowski /Foto Gość

Klub PO zmienił w środę nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

Zdaniem Ryszarda Petru środowe odejścia posłów z klubu Nowoczesnej to "forma ogłoszenia końca Koalicji Obywatelskiej". W jego ocenie, działania lidera PO Grzegorza Schetyny wskazują, że jedynym celem KO była "likwidacja Nowoczesnej".

"Żadna partia polityczna o zdrowych zmysłach nie pójdzie na taką koalicję z Grzegorzem Schetyną, w wyniku której potem albo część tej partii zostanie pożarta, albo cała. To jest sygnał, że ta formuła się nie sprawdza, że ta formuła polega na tym, żeby mniejszego partnera pochłonąć" - mówił polityk.

W ocenie posła Teraz! środowe wydarzenia to "ważna nauczka dla wszystkich partii politycznych". Jak mówił, szanse na pokonanie PiS ma jedynie koalicja wszystkich ugrupowań opozycyjnych - z PSL, SLD, PO czy Teraz!. "Możliwa jest szeroka koalicja wszystkich albo żadna" - oświadczył.

"Wczorajszy dzień pokazał, czym się kończą takie koalicje, jak Koalicja Obywatelska. One się kończą tym, że wszyscy lądują w PO, tym samym zmniejszając szanse wygrania z PiS-em. Przecież dobrze wiemy, że PO sama nie wystarczy, żeby wygrać z PiS-em" - mówił.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NOWOCZESNA, PAP, PARTIE, PETRU, SEJM

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Ynkao 06.12.2018 21:05
Niezalogowany użytkownik Petru - ,, szanse na pokonanie PiS " Szanowny Panie pośle! O co panu chodzi; o dobro obywateli ,czy o walkę z PiS. Żal, żal serce ściska jak się czyta takie wypowiedzi. Proszę nie róbcie podziałów, tylko starajcie się służyć. Nie ma zgody w rodzinie jeżeli jest podzielona,nie będzie jej też w państwie. Pozdrawiam
Plusów: 1 mee... 06.12.2018 18:08
Niezalogowany użytkownik Schetyna tez sie zakiwal, bo mu nie pojdzie w gore poparcie, a wrecz przeciwnie - elektorat zrobiony w konia przez Lubnauer bedzie szukal innego konia, kto wie moze na tym polaczeniu zyska pis.
Plusów: 0 Góral 06.12.2018 17:21
Niezalogowany użytkownik Petru to polityk?????? No tak każdy okres ma swojego Stanczyka

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl