107,6 FM

"Polska przeciw rewolucji" na Stadionie PGE Narodowym

Pod takim hasłem odbędzie się Chrześcijański Kongres Społeczny. Wezmą w nim udział liderzy i twórcy opinii ze środowisk chrześcijańsko-narodowych z całej Europy.

Organizowany już po raz szósty kongres odbędzie się 8 grudnia w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie. Tematem tegorocznego wydarzenia będzie hasło: "Polska przeciw rewolucji", a centralnym punktem - prezentacja projektu Konwencji Praw Rodziny oraz dyskusja.

"Omówione zostaną zagrożenia wynikające z radykalnie lewicowej ideologii dominującej w ośrodkach politycznych w Europie. Jednocześnie kongres służy wzmocnieniu ochrony cywilizacji chrześcijańskiej, która swoich obrońców znajduje w krajach naszego regionu, np. poprzez sprzeciw w ratyfikacji genderowej konwencji stambulskiej" - piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Kongres rozpocznie się Mszą św. o godz.12.00. Na 13.00 planowane jest rozpoczęcie sesji plenarnej, o 13.45 - początek panelu "Chrześcijańska przyszłość Europy”, a o godz. 15.00 - rozpoczęcie panelu "Czas Polski w Europie”.  

Wśród gości specjalnych i prelegentów znajdą się m.in. Marek Jurek, Paweł Lisicki, ks. Krzysztof Irek, Dominika Figurska, Krzysztof Kawęcki, Marian Piłka, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk czy Aleksander Stralcov-Karwacki.

Chrześcijański Kongres jest inicjatywą gromadzącą od lat katolików zaangażowanych w sprawy publiczne. Za cel stawia ona sobie łączenie różnych środowisk reprezentujących opinię katolicką w Polsce, a także dyskusję nad formami politycznej i społecznej reprezentacji agendy katolickiej w naszym kraju.

Rejestracji uczestnictwa w VI Chrześcijańskim Kongresie Społecznym można dokonywać na stronie: https://deomeo.pl/chrzescijanski-kongres-spoleczny/

Przeczytaj także, co papież Franciszek myśli o rodzinie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama