107,6 FM

Małe wyspy zabierają głos w sprawie klimatu

COP24 w Katowicach to godziny debat, dyskusji, a także różnego rodzaju mniej lub bardziej egzotycznych koalicji i sojuszy. Niemal nieznaną organizacją w Polsce jest Sojusz Małych Państw Wyspiarskich, koalicja skupiająca w swoich szeregach ponad 40 państw.

Małe wyspy zabierają głos w sprawie klimatu   Sojusz Małych Państw Wyspiarskich zabiera głos w sprawie klimatu Marcin Iciek / Radio eM

Sojusz założony został po to, by głos reprezentantów małych wysp w kontekście zmian klimatu był lepiej słyszany. Z jakimi problemami się borykają...? O zmianach, jakie już zachodzą na małych wysepkach, mówił Radiu eM badacz z instytutu Climate Analytics dr Carl-Friedrich Schleussner.

Zagrożenia związane z dalszymi zmianami klimatu przybliżyła doktor Adelle Thomas z Bahamów, pracująca na tamtejszym uniwersytecie.

O ewentualny czarny scenariusz Radio eM pytało doktor Johannę Nalau, specjalistkę z Griffith University w Australii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama