107,6 FM

Dlaczego wierzący powinien dbać o środowisko?

Nad tym w Katowicach-Panewnikach zastanawiają się w sobotę młodzi z Polski i z całego świata. Towarzyszą im eksperci, wśród których jest minister środowiska z Watykanu.

"Misja Laudato Si’: chrześcijanie z klimatem" - to tytuł spotkania, gromadzącego młodych chrześcijan na terenie parafii ojców franciszkanów w Katowicach-Panewnikach. Wydarzenie zorganizowali Caritas Polska i Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska.

Świat nie kończy się na COP24

- Jesteśmy w Katowicach z grupą chrześcijan z Polski i ze świata, żeby po pierwsze: wspólnie się modlić w intencji szczytu klimatycznego. O to przecież prosili nasi biskupi. Po drugie - chcemy wypracować pomysły na działanie na cały przyszły rok. Świat nie kończy się na COP24 - tłumaczy Mateusz Piotrowski, koordynator programowy Światowego Ruchu Katolików na Rzecz Środowiska.

W tym dniu młodzi spotykają się na wykładach, warsztatach, modlitwie, Eucharystii, posiłku. Jest międzynarodowo i ekologicznie.

- Intencje, w jakich się modlimy, przynieśli ze sobą pielgrzymi wędrujący aż z Rzymu - wyjaśnia Mateusz Piotrowski. - To intencje z całego świata dotyczące ochrony stworzenia: ludzi, środowiska. Do tego dochodzą intencje uczestników spotkania i tych, którzy będą się z nami łączyć za pomocą live streamu.

Agnieszka Zarzyńska z Caritas Polska, zajmująca się organizacją wolontariatu, wyjaśnia, że najczęściej ofiarami kataklizmów, które powstają także na skutek zmian klimatycznych, są ubodzy zamieszkujący kraje trzeciego świata.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama