107,6 FM

Macron: "Protesty są uzasadnione, ale przemoc niedopuszczalna"

Prezydent wystąpił w telewizji ze specjalnym oświadczeniem. To reakcja na trwające od kilki tygodni ostre protesty ruchu "żółtych kamizelek".

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w poniedziałek, że gniew w kraju, którego emanacją są protesty "żółtych kamizelek", jest "głęboki i usprawiedliwiony", ale skrytykował "niedopuszczalną przemoc" podczas demonstracji. Obiecał przywrócić spokój "wszelkimi środkami".

Prezydent Francji powiedział, że zwrócił się do rządu o podniesienie zagwarantowanej płacy minimalnej (SMIC) o 100 euro miesięcznie od stycznia 2019 roku. Zaapelował też do przedsiębiorstw, które mogą sobie na to pozwolić, by wypłaciły pracownikom premię na koniec roku.

Macron dodał, że w ciągu 18 miesięcy pracy jego rządu nie można było rozwiązać tych problemów Francji, które narastały od 40 lat. Obiecał, że rząd podejmie kroki, by odpowiedzieć na ekonomiczne i społeczne potrzeby Francuzów, ale nie będzie zmiany polityki o 180 stopni.

Prezydent przyznał, że "jest częściowo odpowiedzialny" za gniew Francuzów, który spowodował falę protestów w kraju.

« 1 »
  • Hanzp
    11.12.2018 05:46
    To zdjecie pochodzi z oredzia? Jesli tak to fatalnie to wyglada od strony PR. Pozlacane biurko, kunsztowne lampy,wersalski blichtr, wyglada jakby siedzial na tronie i z takiej pozycji gadal do ludzi ktorzy ledwo wiaza koniec z koncem.
    doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama