107,6 FM

Tomasz Zjawiony: przedsiębiorcy są zaniepokojeni

Obawy przedsiębiorców, także na Śląsku, budzi otwarcie rynku pracy w Niemczech dla Ukraińców, zatory płatnicze między firmami, niekorzystne interpretacje ze strony urzędników - mówił w Radiu eM Tomasz Zjawiony.

Tomasz Zjawiony, prezes RIG   Tomasz Zjawiony, prezes RIG
Trzeci kwartał tego roku i początek czwartego nie był zbyt optymistyczny dla przedsiębiorców - mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Przewidywany odpływ do Niemiec pracowników pochodzących z Ukrainy najmocniej dotknie małe i średnie przedsiębiorstwa. Napływ nowych z Indii lub Bangladeszu rodzi nowe problemy głównie językowe. Sen z powiek firmom spędzają też zapowiadane znaczne podwyżki cen prądu.
W kwestii powstających zatorów płatniczych prezes RIG zauważył, że są narzędzia, które mają być pomocą dla przedsiębiorców, takie jak np. split payment, mimo to jednak zdarzają się firmy, które zalegają z płatnościami podwykonawcom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy