107,6 FM

Orlen wskrzesza markę CPN

PKN Orlen uruchomi stacje paliwowe pod szyldem CPN i Petrochemia Płock. Placówki będą zlokalizowane na warszawskiej Pradze oraz w Bodzanowie koło Płocka (Mazowieckie). CPN i Petrochemia Płock to podmioty, z połączenia których powstał koncern.

"Spółka dostrzega potencjał biznesowy i marketingowy w reaktywacji wysoce rozpoznawalnych znaków towarowych od lat budzących pozytywne reakcje klientów, będących jednocześnie ponadczasowymi dziełami grafiki użytkowej i wzornictwa przemysłowego" - podkreślił PKN Orlen, zapowiadając we wtorek uruchomienie stacji paliw z szyldem CPN i Petrochemia Płock.

Jak zaznaczył PKN Orlen, w ten sposób, w 20. rocznicę połączenia obydwu podmiotów, "koncern promuje swoje dziedzictwo i przypomina jedne z najpopularniejszych polskich marek".

"Mimo, że jesteśmy nowoczesnym koncernem, pamiętamy o historii naszej firmy. Jej ważnym rozdziałem jest CPN, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Logotyp CPN należy do klasyki polskiego wzornictwa i jest unikatowym dziełem sztuki. Jest on eksponowany m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wiemy też, że marka wciąż żyje w świadomości Polaków, którzy traktują ją z dużym sentymentem" - powiedział dyrektor biura promocji i reklamy PKN Orlen Marcin Stefaniak.

I dodał: "Reaktywując markę chcemy naszym klientom dać okazję do tego, by mogli bezpośrednio obcować z dziedzictwem nierozerwalnie związanym z historią Polski i rodzimej motoryzacji".

« 1 »
 • Mateo
  11.12.2018 21:58
  Jak ten PiS kocha PRL... Toż to było szczęście, gdy siermiężne CPN zniknęły i zastąpiła je nowoczesna marka. CPN pamiętam z dzieciństwa z małego miasteczka, teraz jest tam skwerek, stacji już nie ma. Jak pamiętam ostatnie lata jej istnienia to nikt tak już nie tankował, bo każdy wiedział, że paliwo jest tam "chrzczone". CPN jednoznacznie kojarzy mi się źle.
  doceń 3
 • pawell
  12.12.2018 10:11
  Pomysł jak pomysł. Jeśli ma to być rodzaj "upamiętnienia" (dotyczy dwóch stacji) a przy okazji zagwarantowania praw do marek (bo jest ryzyko ich utraty przez Orlen) to czemu nie. Natomiast propaganda (oczywiście anty) która się obok tego pojawiła jest porażająca. Inne kwiatek - też z wczoraj. Skazano człowieka za fałszywy alarm bombowy w szpitalu. Były takie przypadki juz wcześniej, zawsze komentarze dziennikarskie jak i inne były mocno krytyczne (słusznie zresztą). Ale wczoraj skazano człowieka za alarm w szpitalu w którym akurat leżał Kaczyński. No i nagle okazuje się, że ten "bomber" jest prawie męczennikiem.
  doceń 2
 • Ksaver
  12.12.2018 12:14
  Orlen został profesjonalnie stworzony jako marka polska prawie od zera przez Adama N. (który później założył expandera, xelion...) i jego zespół i zastąpił CPN I Petrochemię Płock bo ludzie przestawali tam tankować a stacje były w ruinie. (Firmy te miały bałagan i były nie tylko niekonkurencyjne ale i nieuczciwe). Zawsze jak tam tankowałem w moim nowym Dewoo Espero zapalała się ostrzegawcza kontrolka że silnik nie pracuje normalnie. Po przekształceniu stacje Orlen zaczęły nie tylko lepiej wyglądać ale też przypilnowano jakości pod każdym względem a szczególnie jakości paliwa. Do tego oferta gastronomiczna i mimo wszystko ważna i sklepy... Karty Vitay (Witaj), dobre umowy z dużymi podmiotami na zniżki i finansowe mądre zarządzanie. To przyniosło efekt i Orlen stał się konkurencyjny wobec np. BP i wypełnił rynek. Tyle że gdy zaczęli ekspansję do innych krajów szczególnie do Niemiec i na Wschód zaczęły się problemy. Bo jedno że Orlen to nieznana marka a drugie że nawet jak dobra to nie wszyscy lubią Polaków tak jak nie wszyscy lubią tankować na rosyjskim Lukoil chociaż mają tam gratis WIFI. Dla Niemiec wymyślono więc logo Star ale ludzie tego nie znają... A mają w konkurencji znane marki. Teraz znowu chcą próbować starych logo typu CPN może bo nie takie polskie logo? Trochę chyba mamy kompleksy... Bo niby dobrze się kojarzą CPNy... Tajemnica rozwoju jednak, w moim przekonaniu, nie tkwi tylko w logo ale w jakości paliwa i charakterze stacji. Mimo wszystko czasem zajadę na Lukoil bo mają tam darmowe WIFI...
  doceń 0
 • Owszem
  14.12.2018 12:12
  Bardzo dobrze. Będę mógł znów mówić "jadę do cepeenu".
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama