107,6 FM

Ks. Franciszek Ślusarczyk prosi o modlitwę

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni i proszę o modlitwę" - napisał ks. Franciszek Ślusarczyk w krótkim oświadczeniu po swojej rezygnacji.

Ksiądz prałat Ślusarczyk przekazał oświadczenie, w którym przeprasza i prosi o modlitwę. "Bóg jest Miłością! On jest niezawodnym źródłem nadziei, dlatego wyrażam wdzięczność dla Ojca Świętego Franciszka, który przyjął moją pokorną prośbę o zwolnienie mnie z urzędu biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej" - napisał duchowny.

Podziękował za "liczne wyrazy solidarności i życzeń". "Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni tą rezygnacją" - napisał.

Jednocześnie zadeklarował, że pragnie na miarę swoich sił nadal służyć swojej diecezji i Kościołowi pod opieką Jezusa Miłosiernego. "Dlatego serdecznie proszę o modlitewne wsparcie. Niech imię Pana będzie błogosławione!" - zakończył.

Rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej w poniedziałek 3 grudnia. Dziś metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski ogłosił komunikat, w którym poinformował, że biskup nominat zdecydował o nieprzyjmowaniu święceń biskupich.

Po ogłoszeniu nominacji ks. Ślusarczyk mówił dziennikarzom, że posługa wobec ludu Bożego zawsze wiąże się z radością dzielenia Dobrą Nowiną, która człowiekowi współczesnemu jest bardzo potrzebna. Podkreślał, że każdy kapłan jest przede wszystkim sługą Bożego Miłosierdzia.

"Miejscem kapłana jest konfesjonał, ołtarz i szkoła, i wszędzie tam kapłani są przede wszystkim sługami Bożego Miłosierdzia" - mówił kapłan. Przyznawał też, iż ma świadomość, iż zadania, do których został powołany, przerastają go. "Nikt nie jest godzien, by je podejmować, ale nasza nadzieja jest w miłosierdziu Boga" – powiedział.

Podkreślał także, że tajemnica Bożego miłosierdzia jest mu szczególnie bliska. "Pełnię posługę jako misjonarz miłosierdzia. Brama Miłosierdzia ciągle jest w Łagiewnikach otwarta. Pielgrzymi przez nią przechodzą i mogą tego miłosierdzia doświadczyć poprzez sakrament spowiedzi, posługę Słowa i ufną modlitwę w kaplicy Wieczystej Adoracji” – mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • sk
  12.12.2018 17:44
  Ale dlaczego? Rozumiem że nie chce zaszczytu, nie godzien. Ale biskupstwo to dar. Swoją drogą powinni trochę więcej konsultacji przed nominacją bo wyszedł zgrzyt.
  doceń 14
 • Owszem
  12.12.2018 18:43
  Podziwiam odwagę i pokorę Księdza.
  doceń 23
 • krakus
  13.12.2018 09:27
  Zrezygnować,odmówić przyjęcia można np. wygranej w lotto lub na loterii, bo to spada na nas nieoczekiwanie, ale wiedzę że Papież wynosi cię do biskupiej godności, ma się na długo przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji Watykanu. Można było wtedy odmówić. A teraz? Skoro Bóg powołał, to da i siłę. A tak będą teraz spekulacje, domysły i zamęt, węszenie wiadomych mediów itp. Kościołowi w ogóle i krakowskiemu tym bardziej, ta sprawa nie służy
  doceń 15

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama