107,6 FM

Rada Warszawy przeciwko stanowisku PiS ws. dekomunizacji nazw ulic

Stołeczni radni zdecydowali, że nie zajmą się w czwartek stanowiskiem PiS ws. dekomunizacji nazw stołecznych ulic. Radni PiS domagają się pozostawienia nazw, które w ubiegłym roku swym zarządzeniem nadał 44 warszawskim ulicom wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera (PiS).

Za wprowadzeniem tego punku do porządku obrad było 17 radnych, 40 opowiedziało się przeciw. 1 radny wstrzymał się od głosu.

Na początku czwartkowej sesji przewodniczący klubu PiS Cezary Jurkiewicz zawnioskował o włącznie do porządku obrad stanowiska ws. dekomunizacji ulic. "Odpowiadając na apel środowisk kombatanckich, Rada m.st. Warszawy wzywa prezydenta m.st. Warszawy do przygotowania uchwał zmieniających nazwy ulic na terenie m.st. Warszawy zgodnie z ustawą z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego" - napisali w stanowisku radni PiS.

Rada zdecydowała, że zajmie się m.in. w czwartek projektem stanowiska w sprawie przyszłorocznych obchodów 30. rocznicy wolnych wyborów 1989 r. oraz 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

« 1 »
 • TOM
  13.12.2018 14:35
  Warszawiacy sami sobie wybrali takie władze, więc niech teraz ponoszą konsekwencje. Nikt im nie kazał wybierać takich radnych!!! Klamka zapadła.
  doceń 5
 • kontraferał
  13.12.2018 14:53
  Od początku mówiłem że zburzenie warszawskiego pomnika Feliksa Edmundowicza nic dobrego nie zapowiada. Aferzyści poczuli się już całkiem bezkarni. Czas popiersie przywrócić i zrekonstruować pancerny pociąg.
  doceń 2
 • wsi ok
  13.12.2018 15:55
  Nie chciałbym być warszawiakiem.
  doceń 2
 • Seitz
  13.12.2018 17:54
  Czy w tej jakże słusznej sprawie warto było kruszyć kopie?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama