107,6 FM

Czy Zakopane zorganizuje dodatkowe konkursy PŚ w skokach? Jest decyzja FIS

Chodzi o zawody, które mają być przeprowadzone zamiast odwołanych w zeszłym tygodniu konkursów w Titisee-Neustadt.

Planowane na drugi weekend grudnia konkursy w niemieckim Titisee-Neustadt zostały odwołane ze względu na fatalne warunki pogodowe. Chociaż skoczkowie mieli w związku z tym wolny weekend, to pojawiła się propozycja zorganizowania w zamian dodatkowych konkursów w innej lokalizacji. Chęć ugoszczenia skoczków w ponadplanowych konkursach zgłosiło Zakopane, które słynie ze wspaniałej atmosfery i kilkudziesięciu tysięcy kibiców, którzy na każdym konkursie Pucharu Świata dopingują skoczków narciarskich. Jednak Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła inaczej: gospodarzem konkursów będzie ten sam kraj, w którym odwołano zawody, czyli Niemcy. Zawody odbędą się jednak nie w Titisee-Neustadt, ale w Obersdorfie (loty) i Willingen (skoki na skoczni dużej). Pierwszy zostanie rozegrany 1 lutego, a drugi 15 lutego, przy okazji planowanych konkursów w tych lokalizacjach.

Jak dotąd liderem klasyfikacji Pucharu Świata w sezonie 2018/2019 jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Kolejne miejsca zajmują polscy skoczkowie: Piotr Żyła i Kamil Stoch. W najbliższy weekend kolejne etapy pucharowej rywalizacji - konkursy w szwajcarskim Engelbergu - ostatnie przed Turniejem Czterech Skoczni.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama