107,6 FM

Francja: Sąd nakazał usunięcie szopki bożonarodzeniowej z merostwa

Sąd administracyjny departamentu Herault nakazał władzom miasta Beziers, na południu Francji, usunięcie w ciągu 48 godzin szopki bożonarodzeniowej z budynku merostwa - podały w piątek francuskie media.

W razie niezastosowania się do wyroku, władze Beziers będą musiały zapłacić karę w wysokości 2 tys. euro za każdy dzień zwłoki.

Sąd wziął pod uwagę, że ustawienie szopki jest "recydywą" ze strony władz miejskich, bo już w zeszłym roku rozpatrywał identyczną sprawę oraz podkreślił, że w porównaniu z grudniem 2017 roku nie zaszły żadne nowe okoliczności, co wpłynęło na szybkość rozpatrywania sprawy w tym roku.

W wydanym w grudniu 2017 r. wyroku sąd podkreślił, że nie odbiera władzom Beziers prawa do ustawiania szopki, ale nie może ona znajdować się w budynku merostwa, gdyż jest to naruszeniem zasady laickości państwa.

Władze Beziers w wydanym oświadczeniu wyraziły zdziwienie szybkością rozpatrzenia sprawy i zapowiedziały apelację. Burmistrzem Beziers jest od 2014 roku Robert Menard, który w wyborach uzyskał poparcieFrontu Narodowego, obecnie Zjednoczenia Narodowego.

« 1 »
 • Kasia
  14.12.2018 11:08
  Bardzo dobrze. Mam nadzieję, że Polska kiedyś też będzie wreszcie laicka.
 • DNA
  14.12.2018 15:55
  To się nazywa ingerencją ideologiczną w życie obywateli. Szopka im przeszkadza. Szatanowi też.
  doceń 3
 • andrzej
  14.12.2018 16:18
  A ja mam nadzieję, że u nas nigdy nie będzie tak jak we Francji
  doceń 4
 • czloax
  15.12.2018 16:40
  Nie miałby sąd nic przeciwko szopce islamistycznej ale chrześcijańskiej jako marksistowski tolerować nie może.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama