107,6 FM

COP24 co najmniej do soboty

To już pewne. Trwający w Katowicach szczyt klimatyczny nie zakończy się w piątek 14 grudnia.

Ciągle nie wiadomo także, czy szczyt zakończy się w sobotę. Na pewno w tym dniu nadal prowadzone będą negocjacje w sprawie dokumentu końcowego.

W piątek trwają jeszcze nieoficjalne rozmowy i spotkanie bilateralne. Tego dnia do Katowic kolejny raz przyjechał także prezydent Andrzej Duda.

Spotyka się tu z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem oraz z Przewodniczącym Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu Hoesungiem Lee.

W rozmowie z dziennikarzami minister środowiska Henryk Kowalczyk wyjaśniał, że dla Polski kluczowe jest to, aby dokument końcowy odzwierciedlał "ducha Porozumienia paryskiego, aby zachować, nie podnosić już ambicji redukcyjnych".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama