107,6 FM

"Gdyby Dzieciątko Jezus miało grypę, było przeziębione, co zrobiłaby jego mama?"

W przeddzień swych 82. urodzin papież Franciszek spotkał się w niedzielę z dziećmi i rodzinami - podopiecznymi watykańskiej przychodni. Mówił, że od dzieci można nauczyć się pokory i rozumienia rzeczywistości.

"W tym czasie przed Bożym Narodzeniem pomyślałem: gdyby Dzieciątko Jezus miało grypę, było przeziębione, co zrobiłaby jego mama? Nie wiem, czy w Nazaret czy w Egipcie było takie miejsce, ale na pewno, jeśli Matka Boża mieszkałaby w Rzymie, zaprowadziłaby go do tej przychodni" - powiedział Franciszek w czasie spotkania w Auli Pawła VI.

"Praca z dziećmi nie jest łatwa, ale wiele uczy. Mnie uczy jednego: tego, że po to, by zrozumieć rzeczywistość, trzeba się nachylić, tak, jak nachylamy się, by pocałować dziecko" - podkreślił papież. "One nas tego uczą" - dodał.

Osoby "dumne, napuszone nie mogą zrozumieć życia, bo nie są w stanie się zniżyć. My wszyscy, specjaliści, organizatorzy, zakonnice, wszyscy dajemy dzieciom wiele, ale one dają nam ten przekaz, tę naukę" - zauważył Franciszek. "Zniż się, bądź pokorny, a wtedy nauczysz się rozumieć życie i ludzi" - wezwał papież.

Spotkanie zakończyło wspólne zjedzenie wielkiego tortu, przygotowanego z okazji urodzin papieża oraz odśpiewanie włoskiej piosenki z życzeniami "Tanti auguri".

Dzieci otrzymały od Franciszka świąteczne prezenty.

« 1 »
  • Stanisław_Miłosz
    17.12.2018 02:42
    Do przychodnii by zaniosła dzieciątko? Przede wszystkim by zadbała, by nie zachorowało i poddała obowiązkowym szczepieniom. A do przychodni, wtedy dopiero, gdyby były powikłania.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama