107,6 FM

Krupa o COP24: Wypadliśmy na szóstkę

Prezydent Katowic powiedział, że szczyt klimatyczny dał miastu rozpoznawalność na całym świecie, a nazwa przyjętego podczas obrad Pakietu Katowickiego będzie cytowana jeszcze przez wiele lat.

- Uważa się, że to był jeden z lepiej zorganizowanych szczytów klimatycznych od początku tego wydarzenia - wyznał Marcin Krupa podsumowując organizację COP24. - Goście z całego świata byli zachwyceni gościnnością, przygotowaniem, kwestiami organizacyjnymi. Naprawdę pod tym względem wypadliśmy na piątkę, a nawet na szóstkę.

Prezydent Katowic odniósł się też do zarzutów, że wizerunek miasta został negatywnie zdominowany przez węgiel, którego użyto przy aranżacji katowickiego pawilonu na COP24.

- Każdy sposób przekazu rodzi pewne kontrowersje, w tym przypadku wśród ludzi, którzy nie do końca zrozumieli to przesłanie - ocenił M. Krupa. - Takie przedstawienie miasta znalazło również uznanie u wielu osób, które zajmują się na co dzień klimatem i walczą o czyste środowisko naturalne.

Prezydent miasta przypomniał, że Górny Śląsk, jak wiele regionów na świecie, nadal stoi na węglu kamiennym. - Nie pudrujemy tego w żaden sposób, nie przykrywamy chociażby pięknymi lasami, które mamy w Katowicach. Chcemy pokazać prawdę. Mamy wiele do zrobienia, ale chcemy tą drogą podążać i to jest w tym wszystkim najważniejsze.

COP24 w Katowicach trwał od 2 do 15 grudnia. Zgromadził ok. 21 tys. uczestników, którym pomagało pomagało ponad 400 wolontariuszy z około 40 krajów. Wzięli w nim udział przedstawiciele prawie 200 państw. Kolejny szczyt klimatyczny ONZ ma odbyć się w Chile.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • seitz
  18.12.2018 08:20
  "Niemcy są największym na świecie producentem i konsumentem wysoce emisyjnego węgla brunatnego." A nas się czepiają. źródło:
  www.energetyka24.com/wegiel-po-niemiecku-czyli-jak-sie-dekarbonizowac-bez-dekarbonizacji
 • seitz
  18.12.2018 10:20
  Nie chodzi o to, że kopcą węglem czy gazem tylko o uczciwość. Jeśli fałszują testy emisji spalin w dieslach i fałszują dekarbonizację bo przez najbliższe 70 lat nie pozbędą się spalania węgla, to niech nie wymagają od nas gwałtownego przejścia na wiatraki.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama