107,6 FM

Świetne wyniki sprzedaży "Gościa Niedzielnego"

Cieszymy się i jesteśmy bardzo wdzięczni naszym czytelnikom! Według najnowszych, październikowych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy nasz tygodnik odnotował bardzo dobre wyniki i już od wielu lat utrzymuje się na pierwszym miejscu rankingu sprzedaży tygodników opinii.

Nowe statystyki opublikował branżowy serwis wirtualnemedia.pl.

„Gość Niedzielny” jest liderem rynku ze średnią sprzedażą ogółem na poziomie 118 111 egz. Oznacza to minimalny, niespełna półprocentowy spadek w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, ale prawie dziesięcioprocentowy wzrost w porównaniu z wrześniem tego roku. Jesteśmy jedynym polskim tygodnikiem opinii o sprzedaży średniej powyżej 100 tys. egz.

Tygodniki konkurencyjne znajdują się poniżej tego progu i na ogół tracą znacznie więcej. I tak druga „Polityka” zanotowała spadek o 3,37 proc. (96 347 egz.). „Newsweek Polska” - 82 416 egz., strata 7,45 proc. Wynik „Sieci” to 40 178 egz., spadek o 24,85 proc. „Do Rzeczy” - 32 556 egz., strata 19,08 proc.. Dalej uplasował się „Tygodnik Powszechny”, który może się pochwalić około czteroprocentowym wzrostem  do poziomu 26 421 egz. Kolejna „Gazeta Polska” (straciła ponad 1/4 i rozchodziła się w liczbie 25 115 egz. Ranking zamykają: "Wprost" (16 810 egz., strata 12,16 proc.) i "Przegląd", który zanotował wzrost o 3,67 proc, ale tylko do poziomu 16 278 egz.

Podane wielkości to sprzedaż ogółem, czyli suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

 

« 1 »
 • mjc
  20.12.2018 17:08
  Mi w Gościu najbardziej podoba się różnorodność. "Fakty i Opinie" to potrzebna mi aktualna wiedza o świecie i polityce, nie trzeba nawet TV włączać. "Słowa Najważniejsze" to potrzebna mi dawka wiary,Pisma Świętego i komentarzy do nich. "Temat czy rozmowa Gościa" to często ciekawe wypowiedzi czy pytania które człowiek sam sobie zadaje po przeczytaniu artykułu. "Kościół" i "Duchowość" to piękne świadectwa i ciekawe informacje. "Felietony" to doskonale, mądrze napisane komentarze do spraw które nas dotyczą. "Polska i Świat" to tematy dotyczące każdego z nas, życia codziennego. "Nauka" to moje oczko w głowie, po prostu kocham ten dział. Dział "cztery strony kobiety" to dział dla osób które potrafią gotować,piec, więc nie dla mnie :P, ale przeczytać jakiś przepis, i polecić by ktoś zrobił?, czemu nie, jeść lubię :-). Gratuluję sukcesu, cieszę się z niego, i błogosławieństwa Bożego na dalszą pracę życzę.
  doceń 1
 • Tomasz
  20.12.2018 20:10
  GOŚĆ jest też w kioskach i co czwartek na pocztach w Polsce i uwaga! W kioskach i pocztach się cały sprzedaje natomiast w parafiach już nie za bardzo ... ciekawe czemu?
 • E.
  20.12.2018 20:42
  Kilka wniosków:
  1. Pisma, których sprzedaż spada, od dłuższego czasu bardzo prymitywizują swój przekaz, szczególne na okładkach, które naprawdę obrażają inteligencję nawet całkiem przeciętnego człowieka (za takiego się mam). To zatem dobra wiadomość - Polacy nie poddają się populizmowi i erystyce.
  2. Zaskakuje jednak, że tak drastycznie spada sprzedaż tygodników konserwatywnych, skoro poparcie dla PiSu nie spada - co czytają zatem zwolennicy PiSu?
  3. Jedyne pismo, którego sprzedaż ciągle rośnie, to Tygodnik Powszechny. To mnie - jako czytelnika TP - bardzo cieszy. Ale też widzę, jakie grupy społeczne czytają TP.
 • Tomaszszcz
  20.12.2018 21:54
  A mój Proboszcz co Niedziela wola aby czytać czasopisma katolickie i że są jeszcze numery na stojaku i NIC. JAK leżą tak leżą. Heh
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama