107,6 FM

Radni PiS ws. Rady Miasta nt. bonifikaty: Skandal, opozycja nie może zabrać głosu

Gigantyczny skandal na sesji Rady Miasta - ocenił radny PiS Sebastian Kaleta przebieg sesji Rady Miasta ws. bonifikaty. Dodał, że wbrew statutowi radni opozycji nie mają możliwość zabrania głosu w sprawie.

"Gigantyczny skandal na sesji Rady Miasta. Na mównicę wszedł @trzaskowski, radni opozycji zgłosili się do głosu, a Przewodnicząca bez mrugnięcia okiem wbrew statutowi odebrała jakąkolwiek możliwość zabrania głosu w sprawie" - napisał na Twitterze Kaleta.

Przebieg Rady Miasta skomentował także inny radny PiS Jacek Ozdoba. "Na Radzie Warszawy wprowadzono standardy białoruskie. PO uniemożliwia dyskusję w sprawie bonifikaty. Skandal!" - napisał na swoim koncie twitterowym. Jak zauważył jest to pierwsza merytoryczna sesja z udziałem prezydenta Trzaskowskiego."PO w sprawie bonifikaty uniemożliwia dyskusję. Żenujące" - ocenił.

Oliwer Kubicki zapytał natomiast na Twitterze, czy tak będzie rządzić PO. "Gigantyczny skandal!" - napisał. "Łamiąc prawo zamyka się dyskusję na Radzie m.st. Warszawy. Bez możliwości zgłoszenia wniosku przeciw" - podkreślił Kubicki. "Najpierw sięgnęli do portfeli warszawiaków, dziś chcą kneblować opozycję. Oni mają czelność krzyczeć "demokracja" - podsumował.

Radni PiS w taki sposób komentowali w czasie przerwy przebieg sesji Rady Miasta ws. bonifikaty.

W czwartek, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta przegłosowano przywrócenie 98-proc. bonifikaty opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności dla gruntów położonych na terenach należących do miasta (w przypadku gruntów, których właścicielem jest Skarb Państwa, wysokość bonifikaty została ustawowo ustalona na 60 proc.).

« 1 »
  • Ciekawski
    20.12.2018 12:12
    Nie bardzo rozumiem, czemu radni PiS się tak oburzają, przecie tłumienie głosów opozycji, wyłączanie mikrofonów, skracanie wypowiedzi do paru sekund to regularna praktyka w sejmie, konsekwentnie realizowana przez obecnie rządzącą partię. Czyli w sejmie można a na radzie miasta nie? Czyli jak Kali tłumić - dobrze, jak Kalego tłumić - źle?
    doceń 13

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama