107,6 FM

Jedno z największych lotnisk w Europie zamknięte tuż przed świętami

Drugie co do liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko Wielkiej Brytanii Gatwick odwołało w czwartek wszystkie loty ze względu na latające w pobliżu drony. Port pozostanie zamknięty przynajmniej do piątku rano - informuje BBC.

Policja poszukuje operatorów dronów, które pojawiają się w pobliżu lotniska za każdym razem, gdy podejmowana jest próba ponownego otwarcia pasa startowego. Według BBC operatorom może grozić do pięciu lat więzienia.

Policja podkreśla, że loty dronów w pobliżu Gatwick są "rozmyślnym aktem, mającym na celu zakłócenie działania portu lotniczego". Zastrzeżono jednak, że nic nie wskazuje na podłoże terrorystyczne.

Na celowość działania wskazał też minister transportu Chris Grayling. Dodał, że są to komercyjnej wielkości drony.

Londyńskie lotnisko zamknięto w środę wieczorem, gdy w pobliżu zauważono dwa drony. Zamknięcie Gatwick naraziło na poważne niedogodności tysiące pasażerów. W czwartek port miał obsłużyć 110 tysięcy pasażerów z 760 lotów.

Samoloty kierowane są na inne lotniska, oba terminale są pełne ludzi, z których wielu spędziło tam noc na ławkach i na podłodze.

Wojsko skierowało "specjalistyczny sprzęt" na Gatwick. Informację tę potwierdził na Twitterze minister obrony Gavin Williamson.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  21.12.2018 09:05
  Nikt tego nie zestrzelił jeszcze?
  doceń 5
 • WIARA CZYNI CUDA
  21.12.2018 11:57
  Coraz weselej na tym upadłym zachodzie. A będzie jeszcze weselej z każdym rokiem im muzułmanów będzie przybywać. Brytole się skrobią, a muslimy mnożą. Statystyka jest nieubłagana.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama