107,6 FM

Premier Morawiecki przyjechał do kopalni w Karwinie

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał w piątek rano do kopalni w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, gdzie w czwartek wieczorem w wyniku wybuchu metanu zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków.

Premier Morawiecki rozmawiał z dyrekcją kopalni, ratownikami i górnikami. Potem pojechał do szpitala w Ostrawie.

Morawiecki podał, że jedna z poszkodowanych osób, to polski górnik, który przebywa w szpitalu i ma bardzo rozległe poparzenia - jest w bardzo ciężkim stanie.

"Oczywiście roztoczę opiekę nad tymi wszystkimi rodzinami ofiar górników i nad tymi wszystkimi, którzy przeżyli" - zapowiedział szef polskiego rządu.

Jak dodał, tuż po pierwszych informacjach o wybuchu, Polska przekazała swoją gotowość uczestniczenia w akcji ratowniczej; premier polecił też polskim służbom wyjazd do Czech.

Premier wraca już do Polski.

« 1 »
 • mee...
  21.12.2018 13:22
  Zlotousty juz jest jak zwa go dogorewajcy rolnicy Polscy we wlasnym kraju...przez innych zwanym tez - 100 podadkow na 100 lecie niepodleglosci.
  doceń 0
 • mee...
  21.12.2018 13:25
  ...zamiast zapasc sie pod ziemie i milczec, a przede wszystkiem odwolac propagande sukcesu.
  doceń 0
 • mee...
  21.12.2018 13:34
  Niemcowi sprzedaje kopalnie i daje licencje na nowe odwierty pod nowe kopalnie...czyzby zatem w tym nieszczesciu polscy gornicy znalezli prace u niemca bez koniecznosci wyjazdu.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama