107,6 FM

#PolskieStajenki to promocja chrześcijańskiego ducha świąt

Do zamieszczania na Twitterze lub Facebooku zdjęć bożonarodzeniowych szopek wystawianych w kościołach zachęcił rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Wyjaśnił, że celem akcji #PolskieStajenki jest promowanie w Internecie chrześcijańskiego sensu świąt.

Biuro prasowe episkopatu wspiera świąteczne akcje, które odwołują się do chrześcijańskiego sposobu przeżywania Bożego Narodzenia - zaznaczył w komunikacie przesłanym PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

"Bez Narodzin Jezusa w stajence betlejemskiej, nie świętowalibyśmy teraz Bożego Narodzenia. Zamieszczając na Twitterze lub Facebooku zdjęcia polskich stajenek wystawianych w tym czasie w kościołach, podkreślamy istotę świąt" - zaznaczył rzecznik. Podkreślił też, że media społecznościowe są współczesnym narzędziem ewangelizacyjnym, dzięki któremu Dobra Nowina dociera do milionów ludzi na całym świecie.

"Udając się na świąteczny spacer z rodziną, warto zajść do kościoła na chwilę adoracji Bożego Dziecięcia leżącego w betlejemskim żłóbku. Fotografie oznaczone #PolskieStajenki można zamieścić w mediach społecznościowych, aby ci, którzy z różnych powodów nie mogą udać się do kościoła, mogli zatrzymać się nad chrześcijańskim sensem świąt za pośrednictwem Internetu" - dodał ks. Rytel-Andrianik.

"Dzięki inicjatywie #PolskieStajenki szerzymy atmosferę pokoju i miłości płynącej od Nowonarodzonego Jezusa w mediach społecznościowych, w których często panują negatywne uczucia. W ten sposób chrześcijański duch Bożego Narodzenia dociera do użytkowników nowych mediów, przemieniając zatwardziałe serca przesłaniem nieskończonej miłości Boga do ludzi" - powiedział.

« 1 »
 • Gość
  22.12.2018 10:55
  Kicz i prostactwo od zawsze
  doceń 0
 • Dremor
  22.12.2018 11:14
  Szopki raczej trywializują i infantylizują chrześcijańskie przesłanie o odrzuceniu Boga, który "do swoich przyszedł, a swoi go nie przyjęli". Ewangeliści chcieli przekazać prawdę o przyjściu na świat w warunkach uwłaczających człowiekowi. Tymczasem mamy szopki z uśmiechniętym dzieciątkiem na czystym sianku, z uroczymi zwierzątkami, kolorowe, ze światełkami i aniołkami. Osoba patrząca na ten obrazek nie pomyśli o trudzie i odrzuceniu, tylko powie "ale to ładne".

  Oczywiście, szopki są pewnym wyrazem duchowości ludowej, ale nie ryzykowałbym twierdzenia, że chodzi w nich o chrześcijańskie przesłanie dotyczące świąt, prędzej o zwykłe cieszenie oka.
  doceń 0
 • jan
  22.12.2018 12:03
  Szkoda że tylko polskie stajenki promują chrześcijańskiego ducha świąt.
  doceń 2
 • kret
  22.12.2018 16:22
  Wśród kochających ludzi dziecku obojętnie gdzie się rodzi...byleby Mama i Tata dawali mu ciepło.A tak było w Betlejem

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama