107,6 FM

Znamy termin pogrzebu bp. Bernackiego

Pomocniczy biskup - senior archidiecezji katowickiej zostanie pochowany w Katowicach.

Pogrzeb śp. bp. Gerarda Bernackiego odbędzie się w sobotę 29 grudnia 2018 r. o 11.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. O 9.00 nastąpi wprowadzenie trumny z ciałem Zmarłego do katedry, o 9.45 - modlitwa różańcowa przy trumnie.

Biskup Gerard Bernacki od 2012 r. przebywał na emeryturze, którą spędzał w domach zakonnych braci bonifratrów, m.in. w Zakopanem. Zmarł nagle w klasztorze w Prudniku, gdzie od kilku miesięcy mieszkał.

Komunikat na temat śmierci i pogrzebu biskupa Gerarda Bernackiego wystosował arcybiskup katowicki Wiktor Skworc. Przypomniał w nim drogę życiową biskupa Gerarda. Komunikat zostanie odczytany w kościołach archidiecezji katowickiej w niedzielę 23 grudnia 2018 roku.

Komunikat arcybiskupa Skworca - na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama