107,6 FM

"Jesteśmy w Poznaniu, by z dumą krzyczeć: cześć i chwała bohaterom!"

Nie byłoby II Rzeczpospolitej, gdyby nie odwaga oraz dziesięciolecia pracy Wielkopolan; jesteśmy w Poznaniu, by z dumą krzyczeć: "cześć i chwała bohaterom!" - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

"Trzeba mocno powiedzieć; nie byłoby II Rzeczypospolitej w jej ostatecznym kształcie, gdyby nie determinacja, odwaga, bohaterstwo, ale i dziesięciolecia pracy Wielkopolan, państwa przodków, pradziadków, prababć, babć, dziadków, ojców, matek. Tych wszystkich, dzięki którym Wielkopolska została przywrócona Rzeczypospolitej" - mówił w Poznaniu Andrzej Duda.

Podkreślił, że Powstanie Wielkopolskie z 1918 roku nie było jedynym, które zwyciężyli Polacy. Przypomniał, że przeciwko władzom zaborczym Wielkopolanie zbrojnie wystąpili już w 1806 roku. "To dzięki tamtemu bohaterstwu mogło powstać Księstwo Warszawskie; to już wtedy nasi przodkowie mieli nadzieje, że wywalczą wolną Polskę na powrót także i dla Wielkopolski" - powiedział prezydent.

"Jesteśmy tu dziś, w Poznaniu, w Wielkopolsce, by z dumą krzyczeć: <<cześć i chwała bohaterom!>>" - oświadczył

 

« 1 »
  • RA-MI
    27.12.2018 20:59
    Szkoda, że ta ważna dla niepodległości Polski 100-letnia rocznica zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego jest tak niemrawo obchodzona w Polsce. Ilu, oprócz Poznaniaków oczywiście, zna historię tego polskiego powstania, które zakończyło się wielkim zwycięstwem dla Ojczyzny? Uważam, że za mało jest popularyzacji tego wydarzenia, za mało się o tym pisze i mówi w środkach przekazu. Cześć i chwała Bohaterom!
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama