107,6 FM

Premier: Nie doprowadzimy do wzrostu cen energii

Mamy dziś w UE jedne z najniższych cen energii dla gospodarstw domowych; utrzymujemy je na tym poziomie; nie doprowadzimy do wzrostu cen energii - powiedział w piątek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że zaproponowane przez rząd zmiany są korzystne dla samorządów.

W piątek po godz. 11 rozpoczęło się jednodniowe posiedzenie Sejmu. Jedynym punktem obrad jest rządowy projekt ustawy obniżającej akcyzę na energię elektryczną, zmieniającej stawki opłaty przejściowej i zezwalającej na sprzedaż niewykorzystanych uprawnień do emisji CO2. Według rządu ma to zapobiec podwyżkom rachunków za prąd.

"Już dzisiaj mamy w UE jedne z najniższych cen dla gospodarstw domowych. Utrzymujemy je na tym poziomie; nie doprowadzimy do wzrostu cen energii (...) Te rozwiązania będą też dobre dla samorządów" - zapewnił w Sejmie premier.

Jak dodał, "wypracowywane są też metody w przypadkach, gdy dystrybucyjne firmy prywatne już wypracowały jakieś nowe kontrakty z samorządami". "Tworzymy mechanizm powrotu do cen sprzed 1 lipca 2018 r." - oświadczył Morawiecki.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama