107,6 FM

Premier: Nie doprowadzimy do wzrostu cen energii

Mamy dziś w UE jedne z najniższych cen energii dla gospodarstw domowych; utrzymujemy je na tym poziomie; nie doprowadzimy do wzrostu cen energii - powiedział w piątek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że zaproponowane przez rząd zmiany są korzystne dla samorządów.

W piątek po godz. 11 rozpoczęło się jednodniowe posiedzenie Sejmu. Jedynym punktem obrad jest rządowy projekt ustawy obniżającej akcyzę na energię elektryczną, zmieniającej stawki opłaty przejściowej i zezwalającej na sprzedaż niewykorzystanych uprawnień do emisji CO2. Według rządu ma to zapobiec podwyżkom rachunków za prąd.

"Już dzisiaj mamy w UE jedne z najniższych cen dla gospodarstw domowych. Utrzymujemy je na tym poziomie; nie doprowadzimy do wzrostu cen energii (...) Te rozwiązania będą też dobre dla samorządów" - zapewnił w Sejmie premier.

Jak dodał, "wypracowywane są też metody w przypadkach, gdy dystrybucyjne firmy prywatne już wypracowały jakieś nowe kontrakty z samorządami". "Tworzymy mechanizm powrotu do cen sprzed 1 lipca 2018 r." - oświadczył Morawiecki.

« 1 »
 • wues
  28.12.2018 12:54
  Wysokie koszty produkcji energii elektrycznej to skutek zaniechań w ostatnich 20 latach. Polecam lekturę analiz na portalach branżowych. Tutaj chciałbym zauważyć inną rzecz. W obecnej kadencji, kilkukrotnie zdarzyło się, że ustawy procedowano w ciągu kilkudziesięciu godzin (sejm i senat). Oznacza to ni mniej ni więcej, że projekt "Stop aborcji" nie jest w kręgu zainteresowań obecnie rządzących. Piszę, bo może ktoś tego jeszcze nie zauważył, a zbliża się rok wyborczy...
 • Albert
  28.12.2018 13:03
  Jakoś ani słowa o tym, że to Donaldowi Tuskowi "zawdzięczamy" te drastyczne ataki na ceny prądu w Polsce!
 • Hm...
  28.12.2018 13:10
  Mamy najniższą w UE cenę za prąd. Hm... jakoś nikt z polityków nie raczy zauważyć, że wypłaty za pracę Polaków też są najniższe w UE...
 • tomaszl
  28.12.2018 14:57
  Kolejny element powrotu do starych "dobrych" czasów, czyli komuny. Większość kocha jak widać socjalizm, wiec nei dziwi, ze popierają partię socjalna jaką jest PIS.
  doceń 10

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama