107,6 FM

10 "żółtych kamizelek" aresztowano we francuskim Amiens

10 osób z ruchu "żółtych kamizelek" zostało aresztowanych w sobotę rano w Amiens na północy Francji, gdzie prefektura zakazała do 2 stycznia wszelkich zgromadzeń - podała miejscowa prokuratura

"Są to ludzie, którzy uczestniczą w ruchu +żółtych kamizelek" i którzy zostali zatrzymani, ponieważ nosili przedmioty, które mogą być kojarzone z bronią" - przekazała prokuratura agencji AFP. Dodano, że nikt to tej pory nie został ranny.

"Są to aresztowania dokonane po legalnych kontrolach, gdyż prefekt zakazał jakiejkolwiek demonstracji" - dodało to samo źródło.

"Aby uniknąć powtórzenia się wypadków z soboty 22 grudnia, gdy demonstracja ruchu +żółtych kamizelek+ spowodowała wielkie problemy w utrzymaniu porządku publicznego", prefektura sprecyzowała w specjalnym komunikacie, że zakazała do 2 stycznia "wszelkiego typu demonstracji i zbierania się na publicznych drogach w centrum Amiens i wokół niego" - poinformowano.

"Żółte kamizelki" od 17 listopada protestują w całej Francji przeciw wciąż rosnącym kosztom utrzymania. Oprócz rezygnacji z planowanej na 1 stycznia 2019 roku podwyżki podatków od paliwa, z której rząd się już wycofał, domagają się podniesienia wysokości płac, emerytur czy zasiłków dla bezrobotnych, zgłaszają też dezyderaty polityczne, w tym dymisji prezydenta.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama