107,6 FM

Kukiz: Nie zmieniłem strategii wobec PiS

Nie zmieniłem strategii wobec PiS, interesuje mnie tylko, aby w przyszłych wyborach uzyskać wynik, który uniemożliwi samodzielne rządy obu głównym partiom, wtedy w zamian za koalicję będą musiały zgodzić się na nasze postulaty - podkreślił lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

W poniedziałek "Rzeczpospolita" napisała o zmianie strategii Kukiz'15 wobec PiS. "Paweł Kukiz przeszedł ewolucję i jest teraz zajadle anty-PiS-owski" - czytamy w artykule. Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej", o jakiejkolwiek współpracy Kukiz'15 z PiS "nie może być mowy". Według gazety na piątkowym spotkaniu klubu Kukiz'15 rozmawiano o strategii na 2019 rok, a jednym z jej elementów ma być zwrot wobec PiS.

"Przyczyną tego zwrotu jest też fakt, że Morawiecki podbierał cały czas posłów z klubu w 2018 roku. Miarka się przebrała" - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na informatora. Chodzi o koło Wolni i Solidarni, które powstało z byłych posłów Kukiz'15. "WiS jest w ścisłej współpracy ze Zjednoczoną Prawicą, którą formalnie tworzą trzy partie: PiS, Porozumienie i Solidarna Polska. Zwrot Kukiza może być kolejnym strategicznym problemem dla PiS w nadchodzącym roku wyborczym" - ocenia gazeta.

Do tych informacji odniósł się na Facebooku Paweł Kukiz.

"Żadnej strategii nie zmieniłem i konsekwentnie, od samego początku kadencji Sejmu mam jeden tylko cel - zrobić wszystko, aby pogrzebać a przynajmniej osłabić magdalenkowy układ elit różnej maści opcji politycznych, które z Obywateli zrobiły sobie tanią siłę roboczą obciążoną kolosalnymi daninami na rzecz dostatniego życia partyjnych cwaniaków, ich rodzin i kumpli. I nie ma znaczenia, czy to PiS, czy PO, czy inne SLD..." - napisał Kukiz.

"Nigdy nie wchodziłem i nie zamierzam wchodzić w ich wewnętrzne rozgrywki - stawać po jednej czy po drugiej stronie - bo jedna i druga są siebie warte" - dodał.

Poseł Kukiz'15 podkreślił, że nie walczy o władzę, a o "upodmiotowienie obywateli". "Walczę o obligatoryjne dla władz referenda, o zmianę ordynacji wyborczej na jednomandatową (a przynajmniej mieszaną), o obniżenie opodatkowania i wyższą kwotę wolną od podatku (a w konsekwencji o wyższe zarobki), walczę o wybierany w wyborach powszechnych KRS i sędziów pokoju wybieranych w JOW" - czytamy we wpisie.

"A cały ten POPiS mam w takim samym »poważaniu« i niewiele mnie interesuje, która z tych partii ma »rolę przewodnią« bo i jedna i druga wykorzystują ten bandycki, pomagdalenkowy ustrój do pasienia swoich tyłków kosztem tyrających na nich za psie pieniądze Obywateli" - dodał lider Kukiz'15.

"Mnie interesuje tylko jedno - w przyszłych wyborach uzyskanie takiego wyniku, by ani jedni ani drudzy nie mogli samodzielnie sprawować władzy a wówczas - w zamian za koalicje z nami - będą musieli wprowadzić te nasze propozycje, o których napisałem powyżej. Powiem wprost - jeśli nam nie pomożecie w osiągnięciu takiego wyniku, jeśli na nas nie zagłosujecie - będziecie mieli to samo co wczoraj i dziś, bo oni sami tego ustroju NIE ZMIENIĄ, sami na siebie bicza w postaci np. obligatoryjnego referendum nie ukręcą" - podkreślił Kukiz.

« 1 »
 • Tomaszszcz
  31.12.2018 16:26
  Kukiz to dno moralne! Woli PO u władzy i rozkładanie Polski od naprawy naszej Ojczyzny! Następny ZDRAJCA! Kukiz wyjedź ż Polski i NIGDY tu nie wracaj! Ciebie już nie potrzebujemy!
  doceń 2
 • X
  31.12.2018 17:43
  Przekładając na polski - JA chcę rządzić Polską. Ja i moi Koledzy. Nie no, nie znacie ich. Żadnego zwrotu nie było i nie będzie. To nie prawda że gadaliśmy jak PiS, a głosowali jak PO. I gadaliśmy, i głosowali na interesy Kolegów. Nie, no, nie znacie ich. Obiecamy Wam wszystko, nawet to co Wam samym nie przyszłoby do głowy za Chiny ludowe. Dajcie nam władzę, a zrobimy dobrze. Nam i naszym Kolegom. Nie, no, nie znacie ich.
  doceń 2
 • Cnota na przetarg
  31.12.2018 19:28
  rzecz jasna dla Dobra Umiłowanej Ojczyzny.
  doceń 2
 • gośćKA
  01.01.2019 00:43
  jaki muzyk, taki polityk, co gorsza - człowiek...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama