107,6 FM

Taki rok

Co działo się w archidiecezji katowickiej w 2018 roku? Wybraliśmy 12 wydarzeń.

73. Pielgrzymka Rybnicka

1-4 sierpnia, Rybnik-Częstochowa

Taki rok   Grupa wodzisławska 73. Pielgrzymki Rybnickiej idzie przez miejscowość Wilcza Przemysław Kucharczak /Foto Gość Największa pielgrzymka z Górnego Śląska ruszyła do Matki Bożej w jej sanktuarium na Jasnej Górze 1 sierpnia, a grupy z Jastrzębia i Pszowa jeszcze jeden dzień wcześniej. Maszerowało z modlitwą, śpiewem i śmiechem aż 3,5 tys. ludzi. Niektórzy, zwłaszcza młodsi, na postojach mieli jeszcze siły, żeby żywiołowo tańczyć.

W tym roku pielgrzymką po raz pierwszy kierował ks. Paweł Zieliński. Poprzedni długoletni kierownik ks. Marek Bernacki, dzięki odciążeniu z obowiązków organizacyjnych, po raz pierwszy całą trasę przeszedł pieszo.

Relacja, wszystkie galerie zdjęć i filmy z tańców na postojach: tutaj.

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama