107,6 FM

Pierwsze w kraju Muzeum Hutnictwa będzie w Chorzowie

Interaktywne wystawy, autentyczne urządzenia i odgłosy pracy dobiegające z wciąż działających zakładów - tak będzie wyglądało Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

Pierwsze w kraju Muzeum Hutnictwa będzie w Chorzowie   Wizualizacja Muzeum Hutnictwa w Chorzowie foto /UM Chorzów Miasto podpisało właśnie umowę na budowę placówki. Ma to być jedyne tego typu muzeum w Polsce. - Pozyskaliśmy już szereg eksponatów - mówi Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa:

Placówka powstanie na terenie zabytkowej hali elektrowni Huty Kościuszko. W liczącym 2,5 tys. metrów kwadratowych kompleksie znajdą się m.in. eksponaty z XIX i XX wieku. Zwiedzanie będzie się odbywało przy akompaniamencie dźwięków dochodzących z sąsiedztwa - z terenu wciąż działającego zakładu - mówił Mariusz Jankowski - z Urzędu Miasta w Chorzowie:

Cała inwestycja to koszt ponad 32 miliony złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem muzeum zostanie otwarte od 2020 roku.

Pierwsze w kraju Muzeum Hutnictwa będzie w Chorzowie   Pierwsze w kraju Muzeum Hutnictwa powstanie w Chorzowie foto /UM Chorzów

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama