107,6 FM

Marek Węgrzynowicz: mniej ubóstwa, więcej samotności

Poziom ubóstwa spada, podobnie poziom bezrobocia, natomiast coraz wyraźniej widać osamotnienie wielu osób - mówił w Radiu eM Marek Węgrzynowicz, dyrektor PUP w Myszkowie.

Marek Węgrzynowicz: mniej ubóstwa, więcej samotności (3.01.2019)
Radio eM
Bezrobocie jest rzeczywiście rekordowo niskie - potwierdził w "Rozmowie poranka" Radia eM Marek Węgrzynowicz, wiceprzewodniczący Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy Województwa Śląskiego - i wynosi 5,7% w skali kraju (listopad 2018), a w woj. śląskim 4,3%.

W ocenie porannego gościa Radia eM, który jest jednocześnie dyrektorem PUP w Myszkowie i radnym miasta Dąbrowa Górnicza (z ramienia Platformy Obywatelskiej), program 500+ spowodował poprawę warunków życia wielu rodzin, wpłynął na zmniejszenie skali ubóstwa, ale z drugiej strony należałoby się zastanowić, czy nie rozdzielać tych pieniędzy w inny sposób, na przykład tak, aby dzieci miały zapewnione wyżywienie w szkołach. W rzeczywistości jednak dopiero czas pokaże jakie będą skutki programu.

Marek Węgrzynowicz, który również zajmuje się pomocą i doradztwem prawnym dla osób potrzebujących, zwrócił uwagę, że wprawdzie społeczeństwo jest coraz bogatsze, zmniejsza się zjawisko ubóstwa, ale coraz powszechniejsza staje się samotność poszczególnych osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.