107,6 FM

Ziemia Święta na fotografiach sprzed pół wieku, Katowice, 17 stycznia

Katowice. Wernisaż wystawy "Codzienność. Ziemia Święta ’60 w fotografii Victora Leitnera" odbędzie się 17 stycznia o 18.00 w Muzeum Archidiecezjalnym Galerii Sztuki Współczesnej "Fra Angelico".

Wystawa będzie czynna do 14 lutego (wejście dla zwiedzających od ul. Wita Stwosza 16). Prezentuje ona fotografie sprzed ponad pół wieku. To zdjęcia nie tyle Ziemi Świętej, co ludzi ją zamieszkujących – ich codzienności zatopionej w ówczesnym kontekście kulturowo-społecznym.

Autorem fotografii jest Victor Leitner (1919-2014) – kapłan, a także fotografik, historyk sztuki, religioznawca, archeolog pasjonat.

W ciągu ponad 40 lat wielokrotnie odwiedzał ziemie Bliskiego i Środkowego Wschodu.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama