107,6 FM

Tutaj spocznie bp Tadeusz Pieronek przejdź do galerii

W kościele Świętych Piotra i Pawła trwają ostatnie przygotowania do pogrzebu bp. Pieronka. Hierarcha spocznie w kaplicy Michała Archanioła.

Trumna z ciałem bp. Tadeusza została rano przewieziona z katedry na Wawelu do kościoła Świętych Piotra i Pawła, gdzie o 16.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

Homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś. W imieniu społeczności akademickiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II byłego rektora uczelni pożegna jego następca ks. prof. Wojciech Zyzak.

W świątyni od rana gromadzą się krakowianie, by oddać hołd zmarłemu biskupowi i pomodlić się przy jego trumnie.

Ciało bp. Pieronka zostanie złożone w kościelnej krypcie grobowej w kaplicy św. Michała Archanioła, która znajduje się w prawej nawie kościoła. W kaplicy umieszczony jest ołtarz barokowy z XVIII w., przedstawiający obraz Michała Archanioła zwyciężającego smoka.

W 2006 r. został tam pochowany krakowski biskup pomocniczy Stanisław Smoleński. Jest tam też trumna, w której spoczywają anonimowe ludzkie kości.

Udział w pogrzebie bp. Pieronka zapowiedzieli goście z kraju i zagranicy, przedstawiciele KEP, duchowni i politycy różnych opcji, m.in. Hanna Suchocka, Grzegorz Schetyna, Bronisław Komorowski z żoną, wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz czy prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obecni będą rektor i prorektorzy UPJPII, Kolegium Rektorów Krakowa, profesorowie UPJPII i innych uczelni kościelnych. Zmarłego biskupa pożegnają też jego krewni i przyjaciele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama