107,6 FM

W obronie życia

Fundacja Pro - Prawo do życia zaprasza na Publiczny Różaniec i kurs dla wolontariuszy.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Fundacja Pro - prawo do życia organizuje Publiczny Różaniec w intencji odnowy moralnej narodu polskiego.

- Będziemy modlić się o ekspiację za grzech aborcji, dokonywanej codziennie w polskich szpitalach. Św. Jan Paweł II w homilii w czasie Mszy św. odprawionej na lotnisku wojskowym w Radomiu w 1991 roku powiedział, że do "cmentarzyska ofiar ludzkiego okrucieństwa w naszym stuleciu dołącza się inny jeszcze wielki cmentarz: cmentarz nienarodzonych, cmentarz bezbronnych, których twarzy nie poznała nawet własna matka, godząc się lub ulegając presji, aby zabrano im życie, zanim jeszcze się narodzą. A przecież już miały to życie, już były poczęte, rozwijały się pod sercem swych matek, nie przeczuwając śmiertelnego zagrożenia. A kiedy już to zagrożenie stało się faktem, te bezbronne istoty ludzkie usiłowały się bronić" - tłumaczą organizatorzy.
Najbliższy Publiczny Różaniec odbędzie się 6 stycznia o 19.15. Uczestnicy będą modlić się przed kościołem garnizonowym w Radomiu (plac Konstytucji 3 Maja). - Zabierz rodzinę, znajomych i przyjdź! - zachęcają organizatorzy.

Kurs dla wolontariuszy Fundacja Pro - prawo do życia organizuje w sobotę 19 stycznia od godz. 10 do 16 w Radomiu. Poprowadzi go Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro - prawo do życia.

Członkowie fundacji informują, że w 2017 roku w Polsce zamordowano 1061 dzieci w wyniku legalnej aborcji. 1039 z nich - z powodu podejrzenia choroby lub upośledzenia. - Ta sytuacja jest skandalem, który wymaga aktywnego przeciwdziałania. Choć każdego miesiąca docieramy do setek tysięcy osób, zdajemy sobie sprawę, że nasze działanie jest wciąż niewystarczające. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w kursie. Nawet jeśli nie chcesz aktywnie zaangażować się w działanie, szkolenie będzie doskonałą okazją, aby dokładniej poznać temat i uzyskać rzetelne odpowiedzi na wszelkie pytania związane z tematem aborcji - mówią.

W czasie kursu będzie można dowiedzieć się m.in. jak skutecznie działać w obronie życia, jak właściwie argumentować i prowadzić dyskusję, jaka jest obecna sytuacja prawna dotycząca aborcji w Polsce i na świecie, dlaczego aborcja nigdy nie jest właściwym wyjściem i co robi się w przypadkach szczególnych, co mówi biologia i dlaczego zwolennicy aborcji muszą kłamać, aby uzyskać jakiekolwiek poparcie.

Kurs jest darmowy. Dla uczestników będzie zapewniony obiad. Aby się zapisać, trzeba wypełnić formularz na stornie stopaborcji.pl w zakładce "Dołącz do nas".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Krzysztof K
  04.01.2019 22:46
  W tak "pogańskim" kraju jak Niemcy, kobieta która zbada czy zorientuje się, że będzie mieć chore, upośledzone dziecko może poddać się aborcji finansowanej przez kasę chorych, ale może też takie chore, upośledzone dziecko urodzić. Otrzymuje wtedy pensję od państwa za opiekę nad swoim dzieckiem, wszystkie udogodnienia, zniżka na specjalny samochód dostosowany do inwalidów itp.
  Tam kobieta ma WYBÓR. U nas jak rodzi chore dziecko, to musi się z nim szarpać, najczęściej zrezygnować z pracy, z kolejnego dziecka - bo nie ma czasu, ani warunków ... , statystycznie co któryś mąż opuszcza z tego powodu swoją żonę. Zapewnijmy najpierw kobietom warunki do wychowania, zdejmijmy ten lęk. Zapewnijmy domy, ośrodki dla dzieci z godziwymi warunkami, aby rodzice, którzy sobie nie radzą mogli je tam oddać. A wtedy możemy mówić o zakazach. Dopóki tego nie będzie to możemy tylko zachęcać i wychowywać do podjęcia tego szlachetnego trudu.
  Nie rozumiem tych nienawistników którzy w szlachetnym celu, sami nie brudząc sobie rąk innym coś narzucają.
  doceń 2
 • Gosc
  05.01.2019 12:10
  Czy ci wolntariusze poza oiejnymi argumentami beda tez przygotowywani do podjecia konkretnej pomocy matce i dziecku po jego urodzeniu? Bo erystyka leczenia i godnego zycia nie zastapi.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama