107,6 FM

Psy zaczną "służbę" u terytorialsów

Śląscy żołnierze stworzą 6 zespołów poszukiwawczo-ratowniczych z psami. Jeśli program się sprawdzi, psy dołączą do terytorialsów w całej Polsce.

Psy będą „służyć” w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Zajmą się poszukiwaniem osób zaginionych w terenie oraz w sytuacji, gdy dojdzie do katastrofy budowlanej.

Płk Tomasz Białas, dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przypomina, że żołnierze OT mają działać nie tylko w czasie wojny, ale i w czasie pokoju w sytuacjach kryzysowych. Ich pomoc może być potrzebna m.in. w akcjach poszukiwawczych.

Najpierw ratownictwo, później bój

Jeśli program sprawdzi się w województwie śląskim, grupy poszukiwawczo-ratownicze z psami powstaną w brygadach Obrony Terytorialnej w całej Polsce.

Dzisiaj większość psów poszukiwawczych w Polsce należy do strażaków z OSP. Dowództwo WOT podkreśla, że nie chodzi o dublowanie zadań straży pożarnej, ale o uzupełnienie ich możliwości.

Czytaj też na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama