107,6 FM

Papież do Polaków: Nie zapominajcie o potędze modlitwy

"Nie zapominajcie o potędze modlitwy" - powiedział papież Franciszek do Polaków podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Apelował, by w modlitwie nie brakowało wytrwałości.

Zwracając się do polskich pielgrzymów uczestniczących w audiencji, Franciszek podkreślił: "Bracia i siostry, w Nowym 2019 Roku, który rozpoczęliśmy, nie zapominajcie o potędze modlitwy".

"Powierzając Bogu swoje sprawy w modlitwie <<Ojcze nasz>>, bądźcie pewni, że otrzymacie od Niego to wszystko, co jest dla was dobre, pożyteczne i niezbędne. Ufając Bożej dobroci, zrozumiecie sens zdarzeń i cel waszego życia. Niech w waszej modlitwie nie zabraknie zawierzania i wytrwałości" - dodał Franciszek.

W katechezie papież mówił, że "modlitwa prowadzi zawsze do zrozumienia sytuacji i zmienia rzeczywistość".

Nawiązując do słów analizowanej w katechezie modlitwy "Ojcze Nasz", zaznaczył zarazem: "Jakie to miłe słowa, mówiące o tym, że mamy ojca, nie pana-władcę, ale ojca".

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama