107,6 FM

W sobotę w szkołach rozpoczynają się ferie zimowe

W pięciu województwach w sobotę zaczynają się ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, zależnie od województwa, nastąpi między 12 stycznia a 24 lutego.

Ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach.

Pierwsi - od 12 do 27 stycznia - będą wypoczywali uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Od 19 stycznia do 3 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Od 26 stycznia do 10 lutego - odpoczną od szkoły uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Ostatni - od 9 do 24 lutego - odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Następna przerwa w nauce - z okazji Świąt Wielkanocnych - będzie od 18 do 23 kwietnia.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku ich termin w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Z tej reguły są wyłączone tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

« 1 »
 • Gość
  11.01.2019 10:56
  Ci, którzy mają najwcześniej ferie, to mogliby mieć wolne już od 22 grudnia aż do końca stycznia poprzez "darowanie sobie" tego czasu między czasem wolnym w okresie świąteczno-noworocznym, a feriami. Zwłaszcza, że przed feriami trwa "zaliczanie" pierwszego półrocza, powtarzanie materiału, więc niepójście kilka dni do szkoły nie spowoduje zbytniego pominięcia materiału. Owe wolne 6 tygodni można wykorzystać na jakiś dłuższy urlop albo, żeby gdzieś sobie dorobić. Podobnie to można zorganizować latem, kiedy można już "odpuścić sobie" lekcje (z tych samych powodów co wyżej) i w połowie czerwca zacząć wakacje, a wrócić do szkoły w okolicach 10 września (studenci w październiku).
  doceń 1
 • hmmm
  11.01.2019 12:15
  No jasne. A potem internauci będą mieli używanie, że nauczyciele nic nie robią tylko wakacje mają.... ;-)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama