107,6 FM

Policja na stokach

Od soboty 12 stycznia policyjne patrole pojawią się na stokach narciarskich w całym województwie. Będą przestrzegać przed brawurą i kontrolować stan trzeźwości narciarzy.


Policja na stokach   Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku - pod tym hasłem policjanci już od najbliższej soboty będą patrolowali stoki. Zapowiedzieli to podczas akcji informacyjnej w Szczyrku. Zima w pełni, a narciarzy co nie miara. Codziennie na stoki w naszym województwie zostanie skierowanych kilka patroli narciarskich. Jeden z policjantów, który założy narty - Wojciech Jakubiec przypomina:

Za jazdę na nartach w stanie nietrzeźwy grozi nam mandat do 500-ciu set złotych. Policjanci będą przestrzegać przed brawurą.Wszystko w trosce o bezpieczeństwo, bo o kontuzję na stoku nietrudno. - Podstawą jest przestrzeganie dekalogu narciarza - mówi Radiu eM Tomasz Jano z beskidzkiego GOPRu i przypomina najważniejsze zasady..


Instruktorzy doradzają również obserwowanie sytuacji za sobą, zwłaszcza przy jeździe carvingowej.


Policyjne patrole na stokach powinny działać przez około 6, 7 tygodni.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama