107,6 FM

Parlament Macedonii przegłosował poprawkę zmieniającą nazwę państwa

Macedoński parlament przegłosował w piątek poprawkę do konstytucji, która zmienia nazwę państwa na Republikę Macedonii Północnej zgodnie z porozumieniem z sąsiednią Grecją.

Poprawkę poparło 81 ze 120 parlamentarzystów. Opozycyjna WMRO-DPMNE, która sprzeciwia się porozumieniu z Grecją, zbojkotowała głosowanie.

Rozwiązanie sporu o nazwę między Skopje a Atenami jest warunkiem umożliwienia Macedonii wejścia do Unii Europejskiej i NATO.

« 1 »
 • Gość
  11.01.2019 19:37
  Czy ta wiadomość ma jakiś związek z religią, Kościołem etc?
  doceń 16
 • Stanisław_Miłosz
  11.01.2019 21:52
  I dobrze, że przegłosował. Wojny z Helladą o pograniczny Olimp nie będzie.
  Swoją drogą przez Greków czasów greckich mitów, Macedonia była uważana za barbarię. A bracia sołuńscy (Cyryl i Metody) byli Słowianami jak cała słowiańska, choć w granicach Bizancjum, tzw. Macedonia Południowa.
  Cały spór w istocie sporem o mitologię.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama