Zmarł chłopiec z zespołem Downa, który przeżył własną aborcję

dodane 12.01.2019 13:06

Jarosław Dudała

Historia jego narodzin wstrząsnęła Niemcami. Urodził się podczas nieudanej próby aborcji. Choć nie dawano mu szans, przeżył 21 lat.

Zmarł chłopiec z zespołem Downa, który przeżył własną aborcję   www.tim-lebt.de Tim i delfin

Prasa ochrzciła go mianem Oldenburg Baby (od miasta w którym się urodził). Naprawdę miał na imię Tim. Urodził się 6 lipca 1997 r. po podaniu jego matce środków, które miały wywołać przedwczesny poród i - w konsekwencji - śmierć dziecka, u którego stwierdzono wcześniej zespół Downa. Tim przeżył. Dziewięć godzin bez pomocy walczył o życie. Dopiero potem personel szpitala udzielił mu pomocy. Tim została adoptowany przez małżeństwo, które miał dwóch biologicznych synów, a potem - prócz Tima - przygarnęło jeszcze dwie dziewczynki z zespołem Downa. Tymczasem biologiczni rodzice w 1998 r. wytoczyli szpitalowi proces, twierdząc, że nie uprzedzono ich, że dziecko na skutek aborcji może urodzić się żywe.

Tim miał problemy z płucami, nie chodził, wykazywał cechy autystyczne. Dzięki hojności ofiarodawców poddawano go intensywnej rehabilitacji, m.in. delfinoterapii. Gdy miał 11 lat ogłoszono, że potrafi poruszać się o własnych siłach.

Tim zmarł 4 stycznia na skutek infekcji płuc.

Nie był jedynym człowiekiem, który urodził się podczas próby jego zabicia. Przeczytaj też:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA, ZESPÓŁ DOWNA

Przeczytaj komentarze | 12 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 12 Fabin 13.01.2019 10:47
Niezalogowany użytkownik Tim, dzielny wojowniku, oglądasz teraz Boga twarzą w twarz. Wstaw się za mną grzesznikiem...
Plusów: 0 Rozwodnik... 12.01.2019 22:52
Niezalogowany użytkownik Oprócz rozwodników, których grzech jest najcięższy z najcięższych... i muszą wyczekiwać śmierci współmałżonka...
Plusów: 10 Tomaszszcz 12.01.2019 20:10
Tak nawrócić za życia tak! Ale w przypadku Pana Dębskiego tak nie było.
Plusów: 9 Scott 12.01.2019 19:55
Ja tylko przypomnę że każdy może się nawrócić. Nawet o "Apostole Narodów" Biblia mówi: Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana Dzieje Apostolskie 9,1 Bóg Wszechmogący, może zadziałać w życiu każdego jakie by jego grzechy nie były.

wszystkie komentarze >