107,6 FM

Zmarł chłopiec z zespołem Downa, który przeżył własną aborcję

Historia jego narodzin wstrząsnęła Niemcami. Urodził się podczas nieudanej próby aborcji. Choć nie dawano mu szans, przeżył 21 lat.

Prasa ochrzciła go mianem Oldenburg Baby (od miasta w którym się urodził). Naprawdę miał na imię Tim. Urodził się 6 lipca 1997 r. po podaniu jego matce środków, które miały wywołać przedwczesny poród i - w konsekwencji - śmierć dziecka, u którego stwierdzono wcześniej zespół Downa. Tim przeżył. Dziewięć godzin bez pomocy walczył o życie. Dopiero potem personel szpitala udzielił mu pomocy. Tim została adoptowany przez małżeństwo, które miał dwóch biologicznych synów, a potem - prócz Tima - przygarnęło jeszcze dwie dziewczynki z zespołem Downa. Tymczasem biologiczni rodzice w 1998 r. wytoczyli szpitalowi proces, twierdząc, że nie uprzedzono ich, że dziecko na skutek aborcji może urodzić się żywe.

Tim miał problemy z płucami, nie chodził, wykazywał cechy autystyczne. Dzięki hojności ofiarodawców poddawano go intensywnej rehabilitacji, m.in. delfinoterapii. Gdy miał 11 lat ogłoszono, że potrafi poruszać się o własnych siłach.

Tim zmarł 4 stycznia na skutek infekcji płuc.

Nie był jedynym człowiekiem, który urodził się podczas próby jego zabicia. Przeczytaj też:

« 1 »
 • Tomaszszcz
  12.01.2019 19:18
  Tak KARDYNAŁ NYCZ wydał zgodę na pogrzeb Pana Dębskiego. Bez zgody kard. Nycza ten pogrzeb by się nie odbył jako katolicki.
  doceń 13
 • Scott
  12.01.2019 19:55
  Ja tylko przypomnę że każdy może się nawrócić. Nawet o "Apostole Narodów" Biblia mówi: Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana Dzieje Apostolskie 9,1 Bóg Wszechmogący, może zadziałać w życiu każdego jakie by jego grzechy nie były.
 • Tomaszszcz
  12.01.2019 20:10
  Tak nawrócić za życia tak! Ale w przypadku Pana Dębskiego tak nie było.
  doceń 11
 • Fabin
  13.01.2019 10:47
  Tim, dzielny wojowniku, oglądasz teraz Boga twarzą w twarz. Wstaw się za mną grzesznikiem...
  doceń 15

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama