107,6 FM

Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiła wydawcę "Minęła 20"

W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiła wydawcę programu "Minęła 20" - napisał w oświadczeniu dyrektor TAI Jarosław Olechowski. Ma to związek z kontrowersyjnym materiałem satyrycznym dotyczącym m.in. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W oświadczeniu opublikowanym w piątek na stronie centrum informacji TVP dyrektor TAI Jarosław Olechowski napisał: "W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu +Minęła 20+. Kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej, narażając ją na straty wizerunkowe i przynosząc jej ujmę".

Wcześniej Jarosław Olechowski na Twitterze pisał: "Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie +Minęła 20+ zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje".

W ostatnich dniach kontrowersje wzbudził wyemitowany w programie "Minęła 20" animowany materiał satyryczny przygotowany przez Barbarę Pielę. W materiale pojawia się kukiełka kojarząca się z prezesem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzym Owsiakiem. Kukiełka ta nakręcana jest przez postać kojarzącą się z b. prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. W materiale widać, że postać przypominającą byłą prezydent Warszawy pakuje do swojego worka pieniądze zebrane przez marionetkę kojarzącą się z Jerzym Owsiakiem. W scenie tej daje się zauważyć, że na jednym z banknotów dwustuzłotowych pojawia się gwiazda Dawida.

Do sprawy odniosła się twórczyni materiału, Barbara Piela. "Banknot, który leżał na stole w animacji jest jednym (z) bardzo wielu banknotów (mam ich całe pudło) Ten banknot ma 2 cm, nie sposób dojrzeć gołym okiem, co na nim dokładnie jest. Żadne skojarzenia nie były celowe, przepraszam, jeśli coś takiego nieświadomie zasugerowałam" - napisała na Twitterze (pisownia oryginalna).

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. Celem tegorocznej zbiórki będzie pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W sobotę w RMF FM szef MSWiA Joachim Brudziński powiedział, że uczestnicy i wolontariusze WOŚP mogą liczyć na pomoc i życzliwość służb podległych MSWiA, w tym strażaków i policjantów.

« 1 »
 • pytam
  12.01.2019 17:15
  Ciekawe, ze z Polakow i wszystkego, co ich dotyczy, szydzić można i trzeba, ale żarty z Ż... są niedopuszczalne. A poza tym, przecież ten komunikat to zupełna groteska! W jaki sposób program satyryczny ma unikać "rażących błędów merytorycznych"? Przecież to nie publicystyka, ani tym bardziej analiza polityczna, czy gospodarcza, ale właśnie satyra, która z natury może bywa przerysowana!
  doceń 18
 • uwaga
  12.01.2019 21:19
  Jak to jest, że w każdej telewizji mogą być pokazywane najbardziej odrażające filmy pornograficzne, gwałty, morderstwa, sadyzm. Mogą być też pokazywane filmy antyklerykalne i także te najbardziej bluźniercze. Raz za razem słyszymy obłudny argument, że telewizji nic do tego, niech widz sam zdecyduje, co chce oglądać. Za to najmniejsza krytyka osób tego pochodzenia ż... wywołuje zaraz histerię i nagonkę. Coś tutaj trzeba zmienić!
 • Stanisław_Miłosz
  12.01.2019 22:20
  Gdyby zamiast gwiazdy Dawida na banknocie był orzełek, to byłby to antypolonizm, a gdyby znak euro €, to antyspinellizm.
  W merytoryce trzeba być konsekwentnym.
  doceń 7
 • edek
  12.01.2019 22:29
  Czyżby GOŚĆ utożsamiał się z szefem Złotego Melona, który nie wie czy jest jego szefem ? Zero opinii. Telewizja Polska to niestety cały czas żenada na poziomie Sylwestra Marzeń :( Jak ktoś prezentuje jasne, może czasem trochę przerysowane, ale wyraźne poglądy... wyjazd .Wyrzucili już Cejrowskiego teraz Pielę ... ale przecież obecny rząd walczy z cenzurą :::))):::))) Najważniejsze, że za rok lud będzie miał Sylwestra Marzeń
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama