Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiła wydawcę "Minęła 20"

dodane 12.01.2019 14:07

PAP |

W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiła wydawcę programu "Minęła 20" - napisał w oświadczeniu dyrektor TAI Jarosław Olechowski. Ma to związek z kontrowersyjnym materiałem satyrycznym dotyczącym m.in. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiła wydawcę "Minęła 20"   Jakub Szymczuk /Foto Gość Budynek TVP

W oświadczeniu opublikowanym w piątek na stronie centrum informacji TVP dyrektor TAI Jarosław Olechowski napisał: "W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu +Minęła 20+. Kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej, narażając ją na straty wizerunkowe i przynosząc jej ujmę".

Wcześniej Jarosław Olechowski na Twitterze pisał: "Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie +Minęła 20+ zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje".

W ostatnich dniach kontrowersje wzbudził wyemitowany w programie "Minęła 20" animowany materiał satyryczny przygotowany przez Barbarę Pielę. W materiale pojawia się kukiełka kojarząca się z prezesem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzym Owsiakiem. Kukiełka ta nakręcana jest przez postać kojarzącą się z b. prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. W materiale widać, że postać przypominającą byłą prezydent Warszawy pakuje do swojego worka pieniądze zebrane przez marionetkę kojarzącą się z Jerzym Owsiakiem. W scenie tej daje się zauważyć, że na jednym z banknotów dwustuzłotowych pojawia się gwiazda Dawida.

Do sprawy odniosła się twórczyni materiału, Barbara Piela. "Banknot, który leżał na stole w animacji jest jednym (z) bardzo wielu banknotów (mam ich całe pudło) Ten banknot ma 2 cm, nie sposób dojrzeć gołym okiem, co na nim dokładnie jest. Żadne skojarzenia nie były celowe, przepraszam, jeśli coś takiego nieświadomie zasugerowałam" - napisała na Twitterze (pisownia oryginalna).

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. Celem tegorocznej zbiórki będzie pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W sobotę w RMF FM szef MSWiA Joachim Brudziński powiedział, że uczestnicy i wolontariusze WOŚP mogą liczyć na pomoc i życzliwość służb podległych MSWiA, w tym strażaków i policjantów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MEDIA, PAP, SPOŁECZEŃSTWO, TELEWIZJA

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 8 Gość 14.01.2019 12:59
Niezalogowany użytkownik wrzucasz do jednego worka antyklerykalny i bluźnierczy, chociaż to nie to samo
Plusów: 0 kskiba19 12.01.2019 22:47
No bo wzbudza różne, jednym się podoba, dla innych to "bluźnierstwo".
Plusów: 3 edek 12.01.2019 22:29
Niezalogowany użytkownik Czyżby GOŚĆ utożsamiał się z szefem Złotego Melona, który nie wie czy jest jego szefem ? Zero opinii. Telewizja Polska to niestety cały czas żenada na poziomie Sylwestra Marzeń :( Jak ktoś prezentuje jasne, może czasem trochę przerysowane, ale wyraźne poglądy... wyjazd .Wyrzucili już Cejrowskiego teraz Pielę ... ale przecież obecny rząd walczy z cenzurą :::))):::))) Najważniejsze, że za rok lud będzie miał Sylwestra Marzeń
Gdyby zamiast gwiazdy Dawida na banknocie był orzełek, to byłby to antypolonizm, a gdyby znak euro €, to antyspinellizm.
W merytoryce trzeba być konsekwentnym.

wszystkie komentarze >