107,6 FM

"Sprawca ataku na prezydenta Adamowicza miał schorzenia natury psychiatrycznej"

Komendant wojewódzki w Gdańsku poinformował mnie, że sprawca ataku na prezydenta Adamowicza miał stwierdzone schorzenia natury psychiatrycznej - poinformował w poniedziałek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

"W Polsce takie przypadki nie zdarzały się i nigdy się nie powinny zdarzać" - powiedział Zieliński, komentując niedzielny atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas "Światełka do nieba" w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Takich szaleńców może wśród nas się trochę pojawić, ludzi niezrównoważonych. Z tego co już wiemy, to właśnie ten przypadek też jest taki. Sprawca odsiadywał wyrok, odsiedział karę mu wymierzoną. () Z tego co poinformował mnie dzisiaj komendant wojewódzki policji w Gdańsku wynika, że także miał stwierdzone schorzenia natury psychiatrycznej, więc to naprawdę wszystko oznacza, że powinniśmy być szczególnie ostrożni wobec ludzi, którzy mogą w sposób nieodpowiedzialny zachować się wobec kogokolwiek z nas" - powiedział Zieliński.

Wiceszef MSWiA apelował, by "tej sprawy nie upolityczniać, nie ferować ocen i wyroków".

« 1 »
 • Gość
  14.01.2019 13:21
  "Takich szaleńców może wśród nas się trochę pojawić". Zastosowanie ma Ustawa z 22 listopada 2013 r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie.
  doceń 18
 • podaj nick
  14.01.2019 14:31
  skoro chory psychicznie dlaczego odsiadywał wyrok jak zdrowy, zamiast przebywać na leczeniu
  doceń 16
 • czytelnik
  14.01.2019 15:02
  Dlaczego przydzieliliście do sprawy prokuratora, który nie widział nic złego kiedy Międlar nawoływał do nienawiści? Ten sam prokurator prowadził sprawę Barbary Blidy gdzie było podejrzenie błędów ze strony Zbigniewa Ziobry. Czego się ta władza boi?
  doceń 12
 • agnostos
  14.01.2019 15:19
  Komentarz mordercy po popełnieniu czynu wskazuje wyraźnie, że był świadomy motywów swego czynu i spodziewanych skutków...
  doceń 9

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama