107,6 FM

Niecodzienny rekord Kubackiego

Żaden z polskich skoczków nie czekał tak długo na swój pierwszy triumf w Pucharze Świata.

Niedzielna wygrana Dawida Kubackiego w zawodach PŚ w Predazzo to jego pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Żaden z polskich skoczków nie czekał tak długo na pierwszą wygraną jak skoczek z Nowego Targu - udało mu się dokonać tej sztuki w 169. występie pucharowym. Spośród wszystkich skoczków dłużej niż Kubacki na swój pierwszy  triumf czekało tylko 5 zawodników. Byli to: Wolfgang Loitzl 9222. występ), Martin Koch (209. start), Roar Ljoekelsoey (194. konkurs PŚ), Noriaki Kasai (189. występ) i Jernej Damian (176. zawody PŚ).

Dla porównania Maciej Kot na pierwszą wygraną czekał 139 konkursów, Kamil Stoch 114, Piotr Żyła 86, zaś Krzysztof Biegun tylko... wygrał już w swoim drugim konkursie Pucharu Świata.

Długo  wyczekiwane zwycięstwo Kubackiego smakuje jednak szczególnie, bo Polak przerwał passę 6 kolejnych wygranych konkursów Ryoyou Kobayashiego. Gdyby niesamowity Japończyk wygrał w niedzielę, zostałby jedynym skoczkiem w historii, który zwyciężył w Pucharze Świata 7 konkursów z rzędu.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama