107,6 FM

Miłosierni są wśród nas

Do 10 marca można zgłaszać kandydatów do tytułu Miłosiernego Samarytanina Roku 2018. Celem organizowanego przez Wolontariat św. Eliasza plebiscytu jest uhonorowanie osób, które bezinteresownie pomagają bliźnim.

Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach. W pierwszej tytuł przyznawany jest pracownikowi służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest tylko pracą zarobkową, ale życiowym powołaniem. W drugiej kategorii statuetkę otrzymuje osoba, która bezinteresownie pomaga na co dzień innym w potrzebie i jest to dla niej działanie oczywiste, wypływające z głębi serca.

"Z Nowym Rokiem rozpoczynamy nowe poszukiwania osób, które bezinteresownie, pomimo wszystko, wyciągają pomocną dłoń do drugiego człowieka. A swym życiem i czynami propagują nauczanie św. Jana Pawła II i budują «kulturę miłości». Ojciec Święty mówił, że miłosiernym samarytaninem jest każdy, kto zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka" - zwracają uwagę organizatorzy.

Kandydatury można zgłaszać do 10 marca. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko kandydata do tytułu, dane teleadresowe oraz uzasadnić, dlaczego osoba ta zasługuje na wyróżnienie.

Zgłoszenia można wysyłać na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5, mailem: biuro@eliasz.org.pl lub telefonicznie: 885 512 500, (12) 263 61 56 od poniedziałku do piątku w godz. 11-17. Na stronie www.eliasz.org.pl umieszczony został również specjalny formularz zgłoszeniowy.

Spośród nadesłanych kandydatur kapituła wybierze osoby, które otrzymają prestiżową statuetkę oraz wyróżnienia Miłosierny Samarytanin Roku 2018. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów, odbędzie się w drugiej połowie marca br. w auli św. Jana Pawła II przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Ideą konkursu jest pokazanie osób, dla których - niezależnie od rasy, wyznania i przynależności społecznej - najważniejszy jest drugi człowiek. Celem plebiscytu jest także propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i wyobraźni miłosierdzia, o którą apelował do rodaków Ojciec Święty podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 r.

Wolontariat św. Eliasza to grupa zarówno młodych, jak i starszych osób, które pomagają chorym, bezdomnym, udzielają się charytatywnie w szpitalach, a także niosą pomoc ludziom samotnym i niepełnosprawnym, odwiedzając ich w domach. Założycielem stowarzyszenia jest karmelita o. Stanisław Wysocki.

Statuetki Miłosiernego Samarytanina wręczane są od 2005 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama