Franciszek: Służyć Panu to słuchać i wprowadzać Jego Słowo w czyn

dodane 20.01.2019 13:22

KAI |

„Służenie Panu to słuchanie i wprowadzanie Jego Słowa w czyn” – powiedział papież w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę „Anioł Pański”. Ojciec Święty komentując czytany dzisiaj fragment Ewangelii (J 2, 1-11), opisujący cud w Kanie Galilejskiej podkreślił, że programem życia chrześcijanina jest wypełnianie zalecenia Matki Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Na wstępie Franciszek zauważył, że nieprzypadkowo na początku życia publicznego Jezusa umiejscowiona jest ceremonia zaślubin, ponieważ w Nim Bóg poślubił ludzkość. „Jezus objawia się jako oblubieniec ludu Bożego, zapowiedziany przez proroków i objawiający nam głębię relacji, która nas z Nim jednoczy: jest to nowe przymierze miłości” – stwierdził papież. Dodał, że przemieniając wodę w wino Jezus przemienił Prawo Mojżeszowe w Ewangelię niosącą radość.

Następnie Ojciec Święty zwrócił uwagę na kluczowe słowa cytowanego fragmentu – wypowiedziane przez Maryję do sług w Kanie: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. „Służenie Panu to słuchanie i wprowadzanie Jego Słowa w czyn. Jest to proste i istotne zalecenie Matki Jezusa, program życia chrześcijanina” – wskazał Franciszek. Papież zakończył swoje rozważanie wezwaniem: „Niech Najświętsza Dziewica pomoże nam pójść za jej zachętą: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie», abyśmy mogli w pełni otworzyć się na Jezusa, rozpoznając w codziennym życiu znaki Jego ożywczej obecności”.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 mee... 20.01.2019 14:05
Niezalogowany użytkownik Bog poslal Syna do owiec swoich, ludu swego...nie znaczy to, ze ci z poza ludu zycia, w Krolestwie Bozym nie dostapia. Maryja w Kanie Galilejskiej mowi; Zrobcie wszystko co ( Jezus ) wam powie, ale juz posrod oprawcow Chrystusa i na samej golgocie Maryja tak nie mowi, ale cierpi jako matka. Maryja byla posluszna Synowi Boga - Jezusowi Chrystusowi. Maryja byla posluszna woli Boga w kazdej sytuacji...w radosci , cierpieni i smierci jak by sie moglo wydawac. Chrystus zmartwywstal - zyje. Maryja zatem nie jest posrednikiem, a jest wierna matka., posluszna Bogu i Synowi. Zrobcie wszystko co wam powie...nie powiedziano natomiast - mowie wam, co Syn mowi, Syn, ktory byl posluszny Ojcu. Ilez zatem matek ciagle do swych synow mowi - zrobcie wszystko co wam Chrystus powie - Bog przemawia poprzez Syna i Ducha i Slowo. Moja mama zawsze mnie mowila - badz posluszny Bogu, dlatego zatem jako dziecko jeszcze przed szkola podstawowa poslala mnie na religie przy katederze w Oliwie...a w genach moich mam wiernosc, wiernosc natomiast prowadzi do poznania, nie ze wzgledu na mnie.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl