Prokuratura: Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku Dariusz S. usłyszy trzy zarzuty

dodane 21.01.2019 10:50

PAP |

Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku Dariusz S. usłyszy dwa zarzuty składania fałszywych zeznań oraz kolejny - podżegania innych do składania fałszywych zeznań - poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Prokuratura: Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku Dariusz S. usłyszy trzy zarzuty   PAP/Adam Warżawa Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk podczas konferencji prasowej, 21 bm. dotyczącej zatrzymania szefa ochrony finału WOŚP w Gdańsku 13 stycznia.

W poniedziałek rano Prokuratura Krajowa poinformowała, że zatrzymany został szef ochrony gdańskiego finału WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku, w trakcie której to imprezy, na scenie, zaatakowany został nożem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Na konferencji prasowej zorganizowanej w gdańskiej prokuraturze Okręgowej, Wawryniuk wyjaśniła, że mężczyznę zatrzymano w poniedziałek rano. Jeszcze tego dnia ma on zostać doprowadzony do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione dwa zarzuty składania fałszywych zeznań i kolejny - podżegania do składania fałszywych zeznań. Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia.

Wawryniuk poinformowała, że zatrzymany miał wprowadzić policję w błąd informując funkcjonariuszy tuż po zdarzeniu, iż zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Stefan W. dostał się na scenę posługując się plakietką "Media". Rzecznik wyjaśniła, że Dariusz S. przekazał policjantom identyfikator, którym rzekomo posłużył się Stefan W.

"Podjął (takie działania) w (takim) celu, aby utrudnić ustalenie istotnych okoliczności dotyczących właśnie tego identyfikatora, jednocześnie celem, jak wynika z naszych ustaleń, ukrycia zaniedbań w zakresie zabezpieczenia imprezy, która odbywa się 13 stycznia" - powiedziała Wawryniuk.

Rzecznik dodał, że zebrany materiał dowodowy, m.in. analiza monitoringu, badania biologiczne przekazanego identyfikatora i zeznania świadków wskazują, iż podejrzany o zabójstwo Adamowicza nie miał tej plakietki przebywając na scenie.

Wawryniuk dodała, że w kolejnych dniach po zdarzeniu Dariusz S. próbował nakłonić innych pracowników ochrony, aby złożyli zeznania, które miałyby potwierdzać przedstawioną przez niego wersję zdarzeń.

Prokurator poinformowała, że prokuratorzy i policja cały czas ustalają, jak rzeczywiście napastnik dostał się na scenę.

W niedzielę, 13 stycznia wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w zeszły poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PILNA, PROKURATURA, PRZESTĘPCZOŚĆ, SAMORZĄD, WOŚP

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 pio 21.01.2019 17:14
Niezalogowany użytkownik Wiesz co by było gdyby policja uniemożliwiła organizację tej imprezy ze względów bezpieczeństwa?
Plusów: 3 MarekB 21.01.2019 15:11
Masz "wiarygodniejszą" specjalnie tam wszedłem żeby ci dać linka.

"Podjąłem decyzję o wszczęciu procedury odebrania koncesji firmie ochroniarskiej, która zabezpieczała "Światełko do nieba" w Gdańsku - poinformował Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji"
https://www.tvn24.pl/firma-ktora-zabezpieczala-gdanski-final-wosp-moze-stracic-koncesje,902465,s.html
Plusów: 14 Gość 21.01.2019 14:09
Niezalogowany użytkownik bardzo "wiarygodna" strona
Plusów: 1 MarekB 21.01.2019 14:02
A tymczasem:
"Wszczęto procedurę odebrania koncesji firmie, która zabezpieczała finał WOŚP. Brudziński: Skala naruszeń jest porażająca"
https://wpolityce.pl/polityka/430440-mswia-wszczelo-procedure-odebrania-koncesji-ochroniarzom

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl